Targi EUROTOOL 2017. Industrial Solutions Group: Bezpieczeństwo w standardzie

MM Magazyn Przemysłowy

O debiucie na targach EUROTOOL oraz bezpieczeństwie chłodziw, emulsji i olejów w rozmowie z Dominiką Gorgosz opowiada Michał Broś, business development manager w Industrial Solutions Group. 

Na targach EUROTOOL byliście w tym roku po raz pierwszy. Jak oceniacie to wydarzenie?
Bardzo nas zaskoczyła liczba klientów, którzy odwiedzili nasze stoisku. Możemy te targi uznać za bardzo udane.

Jaką ofertę zaprezentowaliście odwiedzającym?
Przede wszystkim środki procesowe, takie jak: emulsje wodnorozcieńczalne, oleje obróbkowe, środki myjące i antykorozyjne. Chłodziwa oparte są na specjalnej technologii pozbawionej formaldehydu, kwasu borowego i biocydu. Produkty te są bezpieczne dla operatorów, jak i osób mających bezpośredni kontakt z nimi.

Czy zwiększa się świadomość w zakresie bezpieczeństwa produktów?
Tak, klienci coraz częściej zwracają uwagę również na ich skład. Odpowiednie komórki w firmach zajmujące się zagadnieniami bezpieczeństwa starają się te normy z roku na rok podwyższać. Jesteśmy z całą pewnością odpowiednią firmą, która może pomóc w ograniczaniu zużycia niebezpiecznych środków w przemyśle. To standard w naszej ofercie.

Klienci zwracają jednak uwagę nie tylko na bezpieczeństwo produktów, ale też na kompleksową obsługę.
Oprócz produktów, które dostarczamy do przemysłu na polski rynek, świadczymy również usługi wsparcia technicznego. To wartość dodana, która pomaga klientom w prawidłowym funkcjonowaniu środków procesowych. Oferujemy m.in. usługi z zakresu zarządzania gospodarką olejowo-smarową TFM oraz czyszczenia maszyn przemysłowych,

W Waszej ofercie nie brakuje też produktów innowacyjnych.
Oczywiście, cały czas wprowadzamy innowacyjne produkty na polski rynek. W ich przypadku oszczędność idzie w parze z wydajnością. Klienci od dawna szukają środków, które przede wszystkim będą przynosiły im korzyści związane z mniejszym zużyciem narzędzi skrawających oraz zwiększeniem produktywności.

Dostarczacie także produkty do bardzo wymagającej branży lotniczej.
Tak, od niedawna zaczęliśmy dostarczać nasze produkty także do branży lotniczej. Oprócz tych argumentów, o których już wcześniej wspominałem, mamy także aprobaty lotnicze, które są wymagane w tego typu branży.

Jak oceniacie mijający 2017 r.?
To był na pewno bardzo dobry rok. Odnotowaliśmy bardzo duży rozwój. Podejrzewam, że podobnie jest w przypadku firm, które dostarczają maszyny do obróbki, oraz firm obróbkowych, czyli naszych klientów.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę