Targi EUROTOOL 2017. Sariv: Być blisko klienta

MM Magazyn Przemysłowy

Na temat automatyzacji w branży elementów złącznych oraz oczekiwań klientów z Dominiką Gorgosz rozmawia Tomasz Gargaś, dyrektor generalny z firmy Sariv.

Jaką ofertę przybliżyliście odwiedzającym targi EUROTOOL w Krakowie?

Prezentowaliśmy prasę do wciskania elementów, zgrzewarki kondensatorowe, zgrzewarkę kondensatorową z podajnikiem elementów oraz inne narzędzia wykorzystywane przy instalacji elementów złącznych.

Co wzbudziło największe zainteresowanie?
Zgrzewarka z podajnikiem, ponieważ jest ona odpowiedzią na potrzebę automatyzacji oraz przyspieszenia procesów, a co za tym idzie, redukcji kosztów pracowniczych. To tematy w Polsce bardzo aktualne.

Czy automatyzacja to już trend w Waszej branży?
Obserwujemy spore zainteresowanie, jednak w Polsce koszty pracownicze wciąż nie są jeszcze na tak wysokim poziomie, żeby automatyzacja była opłacalna w 100%. Potrzeba jeszcze kilku lat, żeby to się zmieniło. Z całą pewnością jednak automatyzacja będzie niezbędna.

Jak oceniacie mijający 2017 r.?
To był dla nas bardzo dobry rok. Nasz rynek bardzo się rozwija. Pozyskaliśmy nowych klientów. Również nasi dotychczasowi klienci zwiększają zapotrzebowanie na elementy złączne. Oni się rozwijają, a my wraz z nimi – dostajemy coraz więcej zamówień.

Czy zmieniają się także oczekiwania klientów?
Owszem, dla klientów niewątpliwie istotna jest jakość produktu, ale także coraz częściej serwis, pomoc techniczna – po prostu bycie blisko klienta. Staramy się zatem być w ciągłym kontakcie z naszymi klientami i w razie potrzeby służyć im pomocą. Zapewniamy nie tylko fizyczny produkt, ale także coś więcej.

Jakie rozwiązania cieszą się największym zainteresowaniem?
Te, które umożliwiają skrócenie czasu instalacji i zredukują pracochłonność. Klienci interesują się także rozwiązaniami, które zapewniają powtarzalność, jeśli chodzi o jakość i wytrzymałość połączeń. To jest dla nich najistotniejsze i to na pewno nie zmieni się w najbliższym czasie.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę