Targi EUROTOOL 2017 zakończone

MM

Trzy dni targów EUROTOOL minęły w zawrotnym tempie. Można już więc pokusić się o pierwsze podsumowania. Z pierwszych, choć jeszcze niepełnych, informacji wynika, że tegoroczna edycja targów zakończyła się sukcesem, jeśli za punkt odniesienia przyjmiemy liczbę wystawców oraz zwiedzających.

Tegoroczna edycja targów odbyła się w zmienionym terminie (po raz pierwszy pod koniec listopada), co przełożyło się na aurę. O ile w pierwszym dniu w Krakowie panowała jesienna pogoda, to już w dwóch kolejnych stolicę Małopolski spowiła biel padającego śniegu. W halach wystawowych Expo Kraków panowała jednak gorąca atmosfera...

22. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL to poza głównym wydarzeniem targowym również imprezy towarzyszące, czyli Blach-Tech-Expo, Salon Kooperacji Przemysłowej, Salon Automatyki i Robotyki oraz Salon Technologii CAx. Nowością targową były targi FASTENER POLAND, na które przeznaczona została odrębna hala.

Łącznie na targach wystawiło się 361 wystawców. A według liczby zgłoszeń online tegoroczna edycja targów cieszyła się aż 30-proc. wzrostem frekwencji odwiedzających w porównaniu do zeszłego roku. Sporą grupę wystawców, ale i zwiedzających stanowili obcokrajowcy. Według wstępnych danych aż 26% klientów stanowiły firmy zagraniczne, głównie z Czech, Słowacji, Turcji, Ukrainy oraz Wlk. Brytanii. Nie brakowało również firm spoza Europy, głównie z Chin, Tajwanu oraz USA.

Jak zwykle ważnym elementem targów były konferencje, seminaria i prezentacje. W tym roku największym chyba zainteresowaniem cieszyło się Forum Druku 3D, które poza merytorycznym aspektem miało również praktyczne pokazy.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę