Targi Hannover Messe 2017 coraz bliżej

Już tylko dwa dni dzielą nas od ceremonii otwarcia największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej. Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów. Nasze hasło to Smart Means Poland. Pokażemy nową twarz polskiej gospodarki i firmy, które aktywnie działają w obszarze Industry 4.0.

Hasłem Hannover Messe 2017 jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. W hasło to wpisują się działania polskiego rządu, wskazane w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w szczególności dotyczące reindustrializacji i innowacyjności.

Polski potencjał rozwojowy w takich dziedzinach jak robotyka, informatyka przemysłowa, sterowanie, digitalizacja i automatyzacja procesów przemysłowych jest coraz bardziej dostrzegany poza granicami naszego kraju. Aktywnie włączamy się w proces Industry 4.0. – dlatego Smart Means Poland.

Ceremonia otwarcia
Oficjalne otwarcie targów z udziałem m.in. kanclerz Angeli Merkel, premier Beaty Szydło i wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina odbędzie się w najbliższą niedzielą – 23 kwietnia o godz. 18.00 w Hannover Congress Center. Z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik audio-wizualnych przedstawimy Polskę jako kraj będący źródłem rozwoju nauki, technologii oraz innowacji.

Otwarcie stoiska narodowego
24 kwietnia o godz. 9.00 z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych i firm obecnych na targach nastąpi natomiast oficjalna prezentacja stoiska narodowego. Następnie będzie miała miejsce wizytacja stoisk polskich i niemieckich wystawców.

Stoisko narodowe będzie usytuowane w hali 3. kompleksu targów. Na powierzchni ok. 1,2 tys. m2 swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi 10 polskich firm. Są to:
Solaris Bus & Coach S.A. – światowy producent autobusów, w tym autobusów elektrycznych;
Ursus Bus S.A. – światowy producent pojazdów, w tym z napędem elektrycznym;
Transition Technologies – firma oferująca systemy informatyczne i inżynierskie dla przemysłu, przede wszystkim energetycznego;
Saule Technologies – autor nowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów;
Ekoenergetyka-Polska – producent infrastruktury ładowania dla autobusów i samochodów elektrycznych;
DT Poland – producent nowoczesnego oprogramowania;
Zortrax – producent drukarek 3D i materiałów do druku służących do zaawansowanego projektowania dla przemysłu;
Medcom – jeden z najbardziej innowacyjnych producentów urządzeń energoelektronicznych na świecie;
H. Cegielski – Poznań S.A. – firma o ponad 170-letniej tradycji oferująca zaawansowane technologicznie produkty z branż takich jak energetyka, transport, inżynieria środowiskowa, produkcja konstrukcji stalowych;
TMA Automation – firma projektująca i budująca nowocze­sne rozwiązania z zakresu: robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych.

Na polskim stoisku narodowym obecnych będzie też 8 województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Stoisko SciTech Poland
Polska będzie też dysponowała stoiskiem SciTech Poland (hala 2). Na 420 m2 zaprezentują swoje wynalazki studenci – laureaci projektu „Najlepsi z najlepszych”. Wśród nich znajdą się między innymi robot, który uczy dzieci programowania (Photon), łazik marsjański, autonomiczny pojazd elektryczny czy samochód solarny. Innowacyjne technologie przedstawią również uczelnie i instytuty naukowe.

Strefa start-upów
W Hanowerze będzie też 20 młodych innowacyjnych firm, które swoją ofertę przedstawią w strefie start-upów. Są to m.in. 3 firmy z nagrodą Ministra Rozwoju i Finansów:
XTPL – spółka technologiczna, która rozwija chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących;
HussarTech – startup zajmujący się komercyjnym zastosowaniem wynalazku, jakim jest hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych;
Billon Group – firma technologiczna, która stworzyła pierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrót złotym polskim oraz innymi walutami w zgodzie z regulacjami oraz bez ograniczeń czasu i miejsca.

Źródło: MR

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę