Targi Innoform 2022. Kiedy i gdzie się odbędą?

Targi Innoform 2022. Kiedy i gdzie się odbędą? Innoform

Bydgoski Klaster Przemysłowy skupia firmy z branży narzędziowej, przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz szereg instytucji okołobiznesowych. BKP dzięki wieloletniemu doświadczeniu wraz z Targami w Krakowie podjęli się organizacji jedynych w Polsce Targów Specjalistycznych Innoform. Piąta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 8–10 marca 2022 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku.

Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje szereg zagadnień związanych z przetwórstwem i szeroko pojętą obróbką metali, materiałów oraz surowców, m.in.: technologii, maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, w tym wytwarzania form wtryskowych, modelowania, wizualizacji i symulacji procesu wtryskiwania, automatyzacji i robotyzacji produkcji, wyposażenia zakładów przemysłowych w narzędzia specjalne i skrawające czy aparatury kontrolno-pomiarowe i materiały (surowce): stale, półfabrykaty, siłowniki, normalia bądź osprzęt elektryczny.

Jednym z punktów targów, które warto odwiedzić, jest Strefa Usług. Wystawiają się w niej przedsiębiorstwa podwykonawcze świadczące usługi m.in. w zakresie recyklingu czy produkcji granulatów.

Wykwalifikowanych kandydatów będzie można znaleźć w Strefie Karier. Tam każdy przedsiębiorca ma możliwość zamieszczenia ogłoszeń i dotarcia do kilku tysięcy wysoko wykwalifikowanych kandydatów, którzy rokrocznie odwiedzają Targi Innoform. W Bydgoszczy funkcjonuje prawie 200 przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem tworzyw polimerowych i ok. 30 narzędziowni. Łącznie w całym regionie jest blisko tysiąca firm z branży i nadal powstają nowe. W związku z nieustannym rozwojem przedsiębiorstw istnieje ciągłe zapotrzebowanie na chętnych do pracy.

Ostatni dzień targów jest poświęcony młodzieży. Dzień Edukacji ma dać szansę uczniom ze szkół technicznych na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu branży narzędziowej i nowych technologii. Oprócz tego jest to niepowtarzalna szansa na rozmowę i kontakt z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami. Podczas targów młodzież może bezpośrednio zadawać pytania przedsiębiorcom i poznać ich oczekiwania w kwestii zatrudnienia. Dzięki organizacji Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform przez Bydgoski Klaster Przemysłowy i Targi w Krakowie Sp. z o.o. firmy mają szansę zaprezentować swoje usługi, nawiązać kontakty na lata, a także poznać nowinki technologiczne.

Źródło: Bydgoski Klaster Przemysłowy

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę