Targi ITM z planem na przyszły rok

Targi ITM Industry Europe z planem na 2022 rok Raven Media

Choć do rozpoczęcia kolejnej edycji targów ITM Industry Europe pozostało jeszcze pół roku, już trwają intensywne przygotowania do tego wydarzenia. Przypomnijmy, w przyszłym roku to ważne wydarzenie dla branży przemysłowej powróci do swojego pierwotnego terminu i odbędzie się od 31 maja do 3 czerwca 2022 r.

W tym roku, po kilkumiesięcznej przerwie związanej z ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19, to targi ITM Industry Europe rozpoczęły sezon spotkań targowych dla przemysłu. Tereny wystawowe Międzynarodowych Targów Poznańskich gościły wystawców i zwiedzających nie, jak co roku, w czerwcu, ale pod koniec lata. Jak potwierdzają obecni na targach wystawcy i zwiedzający, mimo powyższych ograniczeń, było to bardzo dobre otwarcie sezonu targowego. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że najbliższa edycja targów będzie jeszcze bardziej udana.

Oddech dla przemysłu

Eksperci zakładają, że w 2022 r. europejska gospodarka „odetchnie” w wyniku systematycznej likwidacji wąskiego gardła w przemyśle. To optymistyczne prognozy także dla targów ITM Industry Europe, którym ponownie będzie towarzyszyć hasło: Przemysł ery cyfrowej. 

Dane z rynku potwierdzają, że robotyka przemysłowa i cyfryzacja mają się dobrze, a wręcz w tych trudnych czasach to one pomogły przetrwać wielu firmom. Dlatego z pewnością na targach ITM tych tematów nie zabraknie. Od kilku lat widać ogromne zainteresowanie automatyzacją, digitalizacją i robotyzacją wśród zarządzających przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Mamy już w planach nie tylko panele dyskusyjne z największymi liderami tej branży, ale także zróżnicowaną ekspozycję rozwiązań i urządzeń dedykowanych inteligentnym fabrykom – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe.

Targi ITM w 2022 r.

Targi ITM Industry Europe to jedyna na taką skalę ekspozycja pracujących maszyn w Polsce i prezentacja innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Flagowa oferta targów to: obrabiarki do metali, automatyka przemysłowa, robotyka, narzędzia, odlewnictwo, obróbka powierzchni, technologie addytywne, oprogramowanie czy metrologia przemysłowa. 

W najbliższej edycji zaplanowano kontynuację strefy Smart Factory bogatej w inteligentne rozwiązania dla fabryk. To wyjątkowa przestrzeń ekspozycyjna przygotowywana we współpracy z liderami rynku.

Z kolei dla pionierskich rozwiązań „w duchu” Przemysłu 4.0, które przeszły już fazę testów, otwarta będzie Startup Zone.
 
Pomysł przestrzeni dla start-upów w branży przemysłowej zrodził się już w ubiegłym roku, jednak w najbliższej edycji planujemy go skutecznie rozwinąć i wcielić w życie. Tym bardziej, że pojawia się coraz więcej „młodych” inicjatyw opartych o technologie: digital twin, AI, big data czy 5G przeznaczonych dla firm działających w przemyśle. Chcemy umożliwić udaną premierę nowym aplikacjom, technologiom czy maszynom i inicjować udane pomysły biznesowe – mówi Anna Lemańska-Kramer.

Targi ITM Industry Europe potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. W pierwszym i drugim dniu targów zaplanowano II edycję Kongresu Industry Next. 

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę