Targi MSPO 2019 zakończone!

MSPO

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2019 roku ugruntował swoją pozycję jako trzecia po Paryżu i Londynie wystawa militarna w Europie. Tegoroczny Salon zgromadził 610 firm z 31 krajów świata, w tym 303 firmy polskie. Targi odwiedziło 58 delegacji z 49 państw. Na MSPO 2019 pojawiło się 30,5 tysiąca gości z całego świata, w tym 13 tysięcy podczas towarzyszącego wystawie dnia otwartego. 

- Z przyjemnością obejrzeliśmy tegoroczną ekspozycję na MSPO w Kielcach. To już 27 raz (…) po raz kolejny spektakularnie - tak o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2019 mówił Prezydent Andrzej Duda.
Krajem wiodącym tegorocznego MSPO były Stany Zjednoczone. Wystawę tę stanowił Departament Obrony USA oraz 65 firm reprezentujących amerykański przemysł obronny. Była to największa obecność amerykańskich przedstawicieli branży w historii MSPO. Gościem Honorowym Wystawy USA był Alfred Merrill Worden – amerykański astronauta, pułkownik United States Air Force, uczestnik misji Apollo 15. W targach wzięła udział także ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. - Polska dowiodła, że jest liderem NATO. Jest to wspaniałe, że można być tutaj wspólnie i pracować nad wspólnym bezpieczeństwem na świecie. Te targi pokazują specjalne relacje między Stanami Zjednoczonymi, a Polską – powiedziała podczas MSPO Georgette Mosbacher. 

Targi MSPO 2019 zakończone! zdjęcie w treści artykułu

Ważne umowy na MSPO

Salon Obronny w Kielcach to nie tylko wystawa najnowszego sprzętu z Polski i zagranicy. To przede wszystkim biznes. Już pierwszego dnia targów Inspektorat Uzbrojenia złożył zamówienia w spółkach Polskiej Grupy Zbrojeniowej na ponad 720 milionów złotych. Siły Zbrojne zakupiły Zdolne do Przerzutu Stacje radiolokacyjne Bystra, Wozy Dowodzenia oparte na KTO Rosomak 8x8 oraz sprzęt optoelektroniczny ze spółki PCO. Ponadto, porozumienie z brytyjską spółką podpisało Mesko, zapewniając sobie włączenie w globalny łańcuch dostaw MBDA. - Dla naszej firmy był to bardzo pracowity czas. Odbyliśmy dużo spotkań i rozmów. Targi MSPO są dla nas bardzo ważne, gdyż udało nam się podpisać bardzo ważny kontrakt – mówił Tomasz Stawiński, prezes Mesko.

Gala Defender

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest przyznawanie nagród Defender, Wyróżnienia Specjalnego Ministra Obrony Narodowej oraz najważniejszej nagrody  - Nagrody Prezydenta RP dla produktu najlepiej służącego podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił RP. Podczas uroczystej gali MSPO otrzymała ją GRUPA WB / WB Electronics z Ożarowa Mazowieckiego, Zakład Autonomicznych Systemów Bojowych, Macierzysz za rodzinę systemów amunicji krążącej Warmatet.

Nagrodę Ministra Przedsiębiorczości i Technologii dla Najlepszego Polskiego Eksportera Uzbrojenia, którą wręczono po raz drugi w historii otrzymała firma Lubawa z Ostrowa Wielkopolskiego. Pozostałych laureatów Defenderów oraz innych nagród można znaleźć w zakładce nagrody i wyróżnienia.

Dzień otwarty MSPO po raz trzeci

Z pięknej pogody i ciekawej ekspozycji skorzystało w sobotę 7 września niemal 13 tysięcy zwiedzających. Największą frajdę z bliskich spotkań ze sprzętem wojskowym mieli oczywiście najmłodsi goście dnia otwartego MSPO. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy dynamiczne przygotowane przez świętokrzyską policję, straż pożarną oraz kluby aikido i Krav Magi. Nie zabrakło także chętnych na prawdziwą wojskową grochówkę.

Źródło: MSPO

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę