Targi Wire & Tube: Rekordowa frekwencja pomimo wyzwań gospodarczych

Targi Wire & Tube: Rekordowa frekwencja pomimo wyzwań Messe Düsseldorf / ctillmann

Z 1500 wystawcami z 60 krajów na 67 400 m2 największe targi Wire w prawie 40-letniej historii sukcesu w Düsseldorfie; Tube z około 52 200 m2 i 1200 wystawcami z 54 krajów, które teraz coraz bardziej zwracają uwagę na efektywność energetyczną i zrównoważony rozwój.

Łącznie 2700 wystawców przybyło do Düsseldorfu, udowadniając w ciągu pięciu dni targowych i na około 120 000 m2 powierzchni wystawienniczej netto, że branża drutu, kabli, rur i przewodów rurowych oraz ich dostawcy są gotowi na przyszłe wyzwania związane z energią. Fakt, że należą one również do sektorów o kluczowym znaczeniu dla systemów na całym świecie, również wzmacnia pozycję wiodących na świecie targów w Düsseldorfie. 

Świat wydaje się obracać coraz szybciej, a my wraz z nim. Co dwa lata nasze branże spotykają się tutaj, w Düsseldorfie - społeczność stoi za swoim położeniem nad Renem. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i konsekwentnie pracujemy nad tym, aby targi Wire and Tube również w przyszłości pozostały targami nr 1 dla naszych branż - zachwyca się Daniel Ryfisch, dyrektor targów Wire, Tube & Flow Technologies.

Ekscytujący program wydarzeń towarzyszących w halach wystawowych

Jednak wgląd w ekscytujące procesy transformacji zachodzące w ich branżach nie ograniczał się tylko do 2700 wystawców. 

Po raz pierwszy wypełniony po brzegi program obejmujący wykłady, prezentacje, pokazy specjalne i cyfrowe wycieczki z przewodnikiem towarzyszył zgiełkowi w halach wystawowych.  Specjalne obszary i cyfrowe ścieżki dotyczące takich gorących tematów jak ecoMetals, wodór, rury z tworzyw sztucznych, separacja, cięcie, piłowanie i stal nierdzewna dostarczyły informacji na temat nowości i trendów.

Eksperci z wielu wystawiających się firm zaprezentowali strategie zrównoważonego rozwoju swoich firm, omówili z publicznością ścieżki w kierunku zielonej transformacji oraz polityki energetycznej i klimatycznej, a także przedstawili sukcesy już osiągnięte na drodze do dekarbonizacji. Czy to wire & Tube Convention, ITA-Forum, BDS Forum, SawExpo Forum, Special Area Plastic Tubes & Pipes, czy cyfrowe ecoMetals i szlaki o wysokim potencjale - hale wystawowe były pełne innowacji.

Drut i rury: dostosowane do wymagań przyszłości 

W halach wystawowych od 9 do 17 zaprezentowano trendy w zakresie maszyn do produkcji drutu i kabli, w handlu, a także najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii włókien szklanych, maszyn do spawania siatkowego, produkcji sprężyn oraz technologii połączeń i elementów złącznych. 

Wire & Tube to miejsce, w którym aktywnie kształtuje się przyszłość branży przewodów i rur, a my przedstawiamy naszym klientom innowacje z ostatnich dwóch la – mówi się dr inż. Uwe-Peter Weigmann, rzecznik zarządu WAFIOS AG. 

W tym roku nasze nowe rozwiązania otrzymały niezwykle pozytywne opinie, co znalazło również odzwierciedlenie w dużej liczbie odwiedzających nasze stoisko targowe. Wraz z nowymi koncepcjami maszyn, takimi jak modułowa giętarka transferowa BQ10, temat "maszyn wspomagających" wypadł szczególnie dobrze w kontekście niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej. Maszyny te pomagają nowym pracownikom w ustawianiu i samodzielnym wykonywaniu poszczególnych etapów procesu. Dzięki czterem poziomom WAFIOS położył podwaliny pod włączenie maszyn z ich funkcjami wspomagającymi w dłuższej perspektywie – dodaje Weigmann.

Stoiska wystawiennicze w halach od 1 do 7.1 jasno pokazały, że przemysł rurowy nie tylko "myśli na wielką skalę", ale także może pochwalić się przekonującymi, zrównoważonymi koncepcjami wykorzystania energii odnawialnej i redukcji emisji CO2. Sektory wykorzystujące rury i rurociągi są tak zróżnicowane, jak wymagania dotyczące właściwości materiałów i ich rodzajów/gatunków. Rury z tworzyw sztucznych odgrywają tu coraz ważniejszą rolę, co odzwierciedla niezmiennie wysoka frekwencja w strefie specjalnej Plastic Tubes & Pipes w hali 1.  

Odwiedzający ze 135 krajów w Düsseldor

Z jakich krajów pochodzili odwiedzający targi? Kraje będące głównymi producentami tradycyjnie są również miejscem, z którego pochodzi większość odwiedzających targi. Oprócz samych Niemiec, po raz kolejny były to Włochy, Hiszpania, Belgia, Francja, Austria, Holandia, Turcja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Szwecja, Polska, Czechy, USA, Kanada, Korea Południowa, Tajwan, Indie i Japonia. 

Zauważalnie więcej odwiedzających niż poprzednio przybyło z Ameryki Środkowej i Północnej, Turcji i Azji. Przyznali oni najwyższe oceny za kompleksową ofertę i innowacyjny charakter stoisk targowych oraz chwalili obecność prawie wszystkich liderów rynku. Nawiązywanie kontaktów, odkrywanie innowacji na stoiskach i poznawanie nowych dostawców były głównymi celami wizyt na targach.

Źródło: Wire & Tube

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę