Teradyne kupuje Universal Robots za 285 mln dolarów

Reklama
Reklama

 

Firmy Taradyne i Universal Robots podpisły umowę, na mocy której amerykańska firma przejmie duńskiego producenta robotów.

Oba przedsiębiorstwa ogłosiły w środę 13 maja, że doszły do ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia za kwotę 285 mln dolarów. Kolejne 65 mnl dolarów zostaną wypłacone po osiągnięciu celów założonych do 2018 r. Zarządy firm wydały zgodę na przejęcie, które ma być sfinalizowane w II kwartale 2015 r.

Reklama

Teradyne to amerykański producent systemów testujących do mikroprocesorów i innych podzespołów elektronicznych. Firma została założona w 1960 r., a siedzibę ma w Bostonie.

Reklama

Firma Universal Robots istnieje od 2005 r. Od tamtej pory zanotowała dynamiczny rozwój, osiągając spore zyski. W ubiegłym roku zwiększyła obroty o 70% w porównaniu do roku 2013. Obecnie na całym świecie pracuje ok. 3200 robotów tej marki.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama