To najbardziej perspektywiczne obszary dla firm przemysłowych

Safety Partners
Reklama
Reklama

Wraz z rosnącą liczbą projektów w branżach chemicznej i petrochemicznej rośnie zapotrzebowanie na usługi związane z zarządzaniem budowami, kompletacją zamówień i utrzymaniem ruchu.

Tego typu rozwiązania dostarcza spółka Fluor Polska, będąca częścią międzynarodowej grupy Fluor. Jak zauważa prezes polskiej spółki, obok wydobycia i przetwórstwa ropy duży popyt na świadczone usługi zgłaszają sektory biotechnologiczny i farmaceutyczny. Z wymienionych obszarów pochodzi większość zleceń realizowanych przez gliwicką firmę.

Reklama

Baza klientów dla naszej firmy w Polsce to firmy rafineryjne i chemiczne, począwszy od PKN-u, przez Grupę Lotos, Grupę Azoty, Synthos, PCC Rokita, skończywszy na mniejszych spółkach. To wszystko to nasi klienci, od nich staramy się o zlecenia – mówi Grzegorz Czul, prezes zarządu Fluor Polska.

Na świecie Fluor obsługuje praktycznie wszystkie sektory przemysłu i realizuje projekty dla klientów z całego świata. Prezes Grzegorz Czul najlepsze perspektywy biznesowe widzi obecnie w szeroko pojętym przemyśle chemicznym.

Począwszy od rafinerii, poprzez petrochemię, chemię, aż po biotechnologię i farmaceutyki – to tu pozyskujemy najwięcej zleceń i to te są dla nas najbardziej atrakcyjnie – tłumaczy.

Reklama

Usługi związane z wydobyciem i przetwórstwem ropy charakteryzują się wysokim marżami i przyciągają w ostatnich latach liczne grono inwestorów. Fluor Polska, jako podmiot obsługujący tego typu przedsięwzięcia, stara się wykorzystać pozytywny trend i szuka partnerów biznesowych związanych sektorem rafineryjnym i petrochemicznym.

Jeżeli mówimy natomiast o biotechnologii i przemyśle farmaceutycznym, to tam akurat sytuacja polega na tym, że przez ostatnie 10–15 lat nastąpiło mocne przegrupowanie firm i powstało całkiem sporo nowych podmiotów, które mają inną ideę inwestowania, co dla nas jest źródłem nowych zleceń – wyjaśnia ekspert.

Fluor Polska jest częścią międzynarodowej korporacji zajmującej się projektowaniem, zarządzaniem budowami i utrzymaniem ruchu w zakładach produkcyjnych. Spółka ma swoje oddziały w ponad 25 krajach i zatrudnia około 40 tys. pracowników. Akcje Fluor Corp. są notowane na nowojorskiej giełdzie i wchodzą w skład indeksu S&P 500. W II kw. br. Fluor Corp. miał 4,8 mld dolarów przychodów i zysk netto na poziomie 160 mln dolarów.

Polskie biuro w Gliwicach działa od 1945 roku, a od 1995 roku prowadzi działalność pod szyldem Fluor Corp.

Źródło: Newseria.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama