Toolex 2019 narzędziem biznesowego sukcesu

Expo Silesia
Reklama
Reklama

Targi Toolex to jedne z najbardziej popularnych wydarzeń w dziedzinie obrabiarek i technoloogii obróbki. Równolegle z ich 12. edycją odbyły się Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Tegoroczną tematykę targów dopełnili również wystawcy Salonów: Automatyzacji dla Automotive - Toolex dla Automotive oraz Łożysk i Elementów Napędowych - Przemysł w Ruchu.

Wystawcy potwierdzają, że Toolex to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują dotychczasowe relacje ze stałymi kontrahentami. To najważniejsze wydarzenie dla branży o randze europejskiej w sezonie jesiennym, w którym nie sposób nie uczestniczyć. Targi Toolex sukcesywnie wyznaczają trendy - towarzyszą im bowiem liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku.

Reklama

Mierzalny sukces

12. edycja Toolex zgromadziła imponującą liczbę wystawców i marek. Liderzy rynku, wartościowe spotkania merytoryczne oraz zwiedzający, poszukujący nowych opcji zakupowych - to od lat najważniejsze czynniki wpływające na sukces oraz nieustający rozwój targów. Firmy prezentujące swoją ofertę wykorzystały powierzchnię 15 000, dostępną w dwóch pawilonach Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. W porównaniu do pierwszych targów w 2008 r. liczba wystawców prezentujących swoje rozwiązania wzrosła blisko 5-krotnie, natomiast liczba klientów odwiedzających ich stoiska ponad 3-krotnie. Nic dziwnego, skoro specjaliści z branży uznają wizytę na targach Toolex za obligatoryjną. Wystawę odwiedziło ponad 10 tys. zwiedzających.

Wśród nich blisko 50% to kadra zarządzająca: prezesi i kierownicy firm. Technologowie stanowią natomiast 15%. Targi licznie odwiedzają również operatorzy CNC, programiści, kontrolerzy jakości i technicy utrzymania ruchu. Toolex gości nie tylko przedstawicieli handlowych, którzy właśnie w Sosnowcu zawierają nowe kontrakty, ale również pracowników produkcji, zaiteresowanych nowinkami rynkowymi. Aż 54% zwiedzających związanych jest z produkcją i dystrybucją urządzeń do obróbki i cięcia metalu, 10% z branżą metalową, a 9% z narzędziową. Stoiska Wystawców wzbudzają zainteresowanie również przedstawicieli sektora automotive i usługowego, a także branży olejowej, chłodziw i cieczy technologicznych. Negocjacje i spotkania z przedstawicielami sektora górniczego i lotniczego, choć mniej liczne, były równie owocne. Targi odwiedzają zarówno klienci z Polski, jak i z zagranicy. Ich dynamiczny rozwój sprawia, że Toolex jest mocną marką, szeroko rozpoznawalną na targowej mapie Europy.

Powiązane firmy

Reklama

Liderzy rynku

Toolex to przede wszystkim dynamiczna prezentacja blisko 500 maszyn w ruchu! W specjalnie przygotowanych strefach dynamicznych swoich stoisk liderzy rynku prezentowali jednak nie tylko obrabiarki, urządzenia technologiczne czy urządzenia do obróbki na gorąco, ale również narzędzia do obróbki, narzędzia i przyrządy pomiarowe, niekonwencjonalne metody obróbki, systemy CAM/CAD oraz oprogramowanie CNC, chłodziwa i środki smarne, wyposażenie i rozwiązania warsztatowe, usługi i wsparcie dla projektów, remonty i modernizacje obrabiarek, a także ogólne usługi obróbcze. 

Galeria artykułu

Więcej niż targi

Toolex to nie tylko wystawa eksponatów i rozwiązań, ale i atrakcyjny program, na który składają się liczne spotkania poświęcone między innymi obróbce metalu, problematyce smarowania czy wizualizacji procesów. Podczas jubileuszowego XXXX Środowiskowego Seminarium Tribologów, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne oraz Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, uczestnicy mogli zapoznać się z problematyką smarowania w transporcie szynowym. Coroczne spotkanie z firmą SANDVIK cieszyło się również ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak seminarium dot. indukcyjnej obróbki cieplnej w procesach technologicznych, organizowane przez Politechnikę Śląską, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, Elkon, czy spotkanie organizowane przez Pawła Ziobro, ZPT, dotyczące zastosowania innowacyjnych technologii i metod badawczych w kompleksowej optymalizacji procesu obróbki skrawaniem.

Targom towarzyszyło również jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń branżowych w kraju: „Starcie Szlifierzy” firmy 3M, czyli zawody w szlifowaniu, które powstały z myślą o tej grupie zawodowej. Iskry posypały się podczas rozgrywek, w których udział wzięło 100 uczestników! Starciu towarzyszył wykład prowadzony przez Główny Instytut Górnictwa i 3M: „Normy bezpieczeństwa, pomiary i zapobieganie czynnikom szkodliwym w procesach produkcyjnych”. W strefie 3M zagościł natomiast zespół All Sounds Allowed, który przygotował muzyczne show na szlifierkach kątowych.

Źródło: Expo Silesia

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama