Total wzmacnia swoją obecność na rynku smarów przemysłowych

Total Lubrifiants przejmuje spółkę Lubrilog Total

Total Lubrifiants, czwarta co do wielkości międzynarodowa firma produkująca środki smarne na świecie, nabyła francuską spółkę Lubrilog.

Transakcja ta ma wzmocnić pozycję firmy Total Lubrifiants na rynku smarów przemysłowych, zapewniając wysoki poziom wiedzy specjalistycznej w zakresie krytycznych zastosowań w niektórych kluczowych sektorach, takich jak górnictwo, przemysł cementowy i papierniczy.

Lubrilog to francuska firma z siedzibą w Romans sur Isère, specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji syntetycznych środków smarnych, o bardzo wysokiej wydajności. Produkty Lubrilog dostosowane są do specyficznych potrzeb klientów i bez problemu sprostają szerokiemu zakresowi ekstremalnych ograniczeń technicznych. Dzięki tej specyficznej dla klienta gamie produktów, Total Lubrifiants poszerza swoją ofertę, oferując klientom w pełni zintegrowane rozwiązanie na skalę światową.

Cieszę się, że mogę powitać Lubrilog w zespole ds. środków smarnych w firmie Total – mówi Pierre Duhot, starszy wiceprezes Total Lubrifiants. – Dzięki międzynarodowej obecności, nasze zespoły i inżynierowie na całym świecie będą mogli wykorzystać zaawansowane rozwiązania techniczne Lubrilog z korzyścią dla naszych klientów. Ten krok jest w pełni zgodny z naszą strategią rozwoju technologii i bycia partnerem z wyboru dla naszych klientów. Ta gama produktów jest również zgodna ze strategią klimatyczną Total i ambicją Grupy, aby osiągnąć zerową emisję netto do 2050 r. oraz zmniejszyć ślad węglowy swoich klientów.

Źródło: Total

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę