Trzpienie ustalające serii GN 817.9 z możliwością modyfikacji

Trzpienie ustalające serii GN 817.9 od Elesa+Ganter Elesa+Ganter

Elesa+Ganter od kilkudziesięciu lat projektuje i wykonuje trzpienie ustalające. Trzpienie GN 817.9, podobnie jak wcześniejsza wersja GN 817.8, dostarczane są niezmontowane. Dzięki temu dają możliwość samodzielnego dostosowania do wymagań danej aplikacji.

Trzpienie ustalające GN 817.9 zbudowane są z korpusu cynkowego powleczonego żywicą epoksydową, trzpienia, sprężyny i śruby z łbem stożkowym wykonanych ze stali nierdzewnej oraz gałki z poliamidu (PA). Ważną cechą jest niestandardowa długość trzpienia. Wystająca z korpusu część jest dłuższa od jego skoku roboczego. Pozostawia to miejsce na samodzielną modyfikację zarówno jego kształtu, jak i długości, np. zakończenie stożkowe, kuliste czy gwintowane. Możemy też przystosować zakończenie trzpienia do połączenia z innymi elementami, np. cięgnami. Możliwość wielokrotnego montażu i demontażu trzpienia pozwala nam precyzyjnie dopasować go do aplikacji.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
Rys. 1 Trzpień ustalający serii GN 817.9 (typ B, C, wymiary trzpienia)

Trzpienie serii GN 817.9 po odpowiednim przygotowaniu montowane są do konstrukcji za pomocą śrub z łbem gniazdowym (DIN 912 – M4\M5). Dostępne są w dwóch wielkościach korpusów z trzpieniami o średnicach od 7 do 10 mm oraz w dwóch typach:

  • B – bez blokady w pozycji odwiedzionej,
  • C – z blokadą w pozycji odwiedzionej.

Trzpienie typu C z wbudowanym w gałce mechanizmem blokującym mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zablokowanie trzpienia w pozycji odwiedzionej. W tym celu gałkę należy odciągnąć i obrócić o 90°. Niewielkie wcięcie ustala trzpień w pozycji odwiedzionej, zabezpieczając go przed nieumyślnym lub powstałym na skutek wibracji zatrzaśnięciem.

Trzpienie GN 817.9 idealnie nadają się do nietypowych jednostkowych zastosowań, gdzie wykonanie specjalne trzpienia przez producenta nie będzie możliwe. Mogą okazać się również przydatne w procesie prototypowania. Na podstawie stworzonego i przetestowanego wzorca możliwa będzie produkcja seryjna.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę