Trzpienie ustalające z nowym mechanizmem blokady

Elesa+Ganter
Reklama
Reklama

W ofercie firmy Elesa+Ganter, lidera w produkcji standardowych elementów maszyn, pojawiły się trzpienie ustalające z ograniczonym kątem odwiedzenia dźwigni i opcjonalną blokadą w pozycji odwiedzionej.

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez klientów zdecydowano o wprowadzeniu nietypowych trzpieni do standardowej oferty. Tego typu rozwiązanie techniczne było dotychczas dostępne tylko na indywidualne zamówienie.

Reklama

Konstrukcja trzpieni ustalających z serii GN 721 umożliwia wycofanie trzpienia poprzez ruch obrotowy dźwigni. W opisywanym modelu zakres obrotu został ograniczony do 180° z możliwością lewo- lub prawostronnego obrotu dźwigni. Dzięki tej opcji nowe trzpienie mogą być stosowane w aplikacjach typu multi-lock (jednoczesne blokowanie prawą i lewą ręką). W przypadku gdy dwa trzpienie ustalające z dźwignią są rozmieszczone symetrycznie, jednoczesne użycie typu prawego i lewego umożliwia wygodne i intuicyjne operowanie obydwiema blokadami.

Krzywka przekształca obrót dźwigni w ruch osiowy trzpienia blokującego. Gdy nie jest wymagane wycofywanie trzpienia z położenia końcowego, dostępne są również opcjonalne wersje z rowkiem stanowiącym blokadę w pozycji odwiedzionej.

Reklama

Korpus trzpieni GN 721 i GN 721.1 jest wykonany ze stali oksydowanej na czarno, natomiast sam trzpień blokujący jest azotowany, co podwyższa jego właściwości tribologiczne i dodatkowo zwiększa twardość warstwy wierzchniej oraz jej odporność na korozję. Oprócz normalnej wersji ze stali dostępne są również wykonania ze stali nierdzewnej AISI 303 (GN 721.5 i GN 721.6). We wszystkich wersjach materiałowych trzpienie można zamówić z nasadką lub bez nasadki poliamidowej na dźwigniach.

Źródło: Elesa+Ganter

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama