Trzy nowe moduły mocujące w asortymencie Kipp Unilock

Trzy nowe moduły mocujące w asortymencie Kipp Unilock Kipp

Trzy nowe moduły mocujące zapewniają więcej możliwości w zakresie szybkiego i precyzyjnego mocowania oraz ustalania położenia obrabianych przedmiotów lub przyrządów na centrach obróbczych do skrawania. Nowe elementy mocujące umożliwiają wymianę w zaledwie kilka sekund ze zdefiniowanym punktem i dokładnością powtarzania poniżej 0,005 mm.

Nowości od Kipp: 

Moduł mocujący Kipp Unilock ASM 99: ten moduł mocujący optymalnie nadaje się do miejsc o ograniczonej przestrzeni. Jego wysokość montażowa wynosi 56 mm; alternatywnie możliwe jest także całkowite wpuszczenie modułu mocującego w płytę narzędziową lub w stół maszyny. Zintegrowana kontrola położenia pozwala na sprawdzenie „otwartego” położenia suwaka.

Powiązane firmy

Kipp Polska Sp. z o.o.

Moduł mocujący do systemów automatycznych Kipp Unilock ESA 138: za sprawą zintegrowanej funkcji sprawdzania „otwartego” lub „zamkniętego” położenia suwaka ten moduł spełnia wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa procesu w zautomatyzowanych systemach mocowania. Cztery przesunięte powierzchnie przylegania z kontrolą powietrza gwarantują prawidłowe ustawienie przyrządu przed rozpoczęciem procesu produkcji.

Moduł mocujący Kipp Unilock EGM 110-75 ze sprzęgiem paletowym: ten moduł mocujący został opracowany specjalnie do zastosowania w robotyce. Sprzęg paletowy służy przy tym jako złącze między paletą mocującą a modułem mocującym. Za pomocą zintegrowanej funkcji sprawdzania można sprawdzić „otwarte/zamknięte” położenie zasuwy mocującej i zapewnić, że moduł mocujący i sprzęg paletowy znajdują się we właściwej pozycji. Sworznie wyrównawcze oraz sworznie mocujące typu jaskółczy ogon: kolejne nowości w asortymencie optymalizują mocowanie i pozycjonowanie przedmiotów obrabianych oraz przyrządów. Wyrównawcze sworznie mocujące pozwalają na wyrównanie wymiaru średnicowego ± 1 mm w jednym lub we wszystkich kierunkach. Do mocowania sworznia typu jaskółczy ogon nie jest potrzebny gwint; zamiast tego jaskółczy ogon umieszczany jest w krótkim kole mocującym obrabianego przedmiotu.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 10/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę