Tuleje pozycjonujące z czujnikiem stanu Kipp

Tuleje pozycjonujące z czujnikiem stanu Kipp Kipp

Tuleje pozycjonujące i mocujące z czujnikami stanu umożliwiają centralną kontrolę pozycji trzpieni ustalających i mocujących w procesach produkcyjnych. Można wybierać między zmontowanymi kompletnymi rozwiązaniami ze zintegrowanym czujnikiem lub odpowiednio przygotowaną tuleją do samodzielnego wyposażenia w dostępny w handlu czujnik indukcyjny.

Seria obejmuje tuleje pozycjonujące ze stali lub stali nierdzewnej, tuleje mocujące ze stali nierdzewnej oraz tuleje mocujące ze stali nierdzewnej do trzpieni mocujących z regulacją obrotową. Standardowo w tulejach pozycjonujących i mocujących montowany jest czujnik indukcyjny, który można regulować za pomocą nakrętki zaciskowej.

Powiązane firmy

Czujniki są wyposażone w trójżyłowy kabel z PVC o długości dwóch metrów, który przenosi zarejestrowane przez czujnik sygnały do sterownika maszyny. Warianty do samodzielnego wyposażenia posiadają nakrętkę zaciskową do mocowania dostępnych w handlu czujników indukcyjnych o średnicy 3 mm.

Tuleje pozycjonujące w połączeniu z czujnikiem stanu umożliwiają sterowanie procesami zależne od załączania. Ponadto można zapewnić, że element obsługowy lub zatrzaskowy znajdzie się w żądanym miejscu. Na przykład przy zmianie formatu maszyn pakujących.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę