Tuleje pozycjonujące z czujnikiem stanu Kipp

Tuleje pozycjonujące z czujnikiem stanu Kipp Kipp

Tuleje pozycjonujące i mocujące z czujnikami stanu umożliwiają centralną kontrolę pozycji trzpieni ustalających i mocujących w procesach produkcyjnych. Można wybierać między zmontowanymi kompletnymi rozwiązaniami ze zintegrowanym czujnikiem lub odpowiednio przygotowaną tuleją do samodzielnego wyposażenia w dostępny w handlu czujnik indukcyjny.

Seria obejmuje tuleje pozycjonujące ze stali lub stali nierdzewnej, tuleje mocujące ze stali nierdzewnej oraz tuleje mocujące ze stali nierdzewnej do trzpieni mocujących z regulacją obrotową. Standardowo w tulejach pozycjonujących i mocujących montowany jest czujnik indukcyjny, który można regulować za pomocą nakrętki zaciskowej.

Powiązane firmy

Kipp Polska Sp. z o.o.

Czujniki są wyposażone w trójżyłowy kabel z PVC o długości dwóch metrów, który przenosi zarejestrowane przez czujnik sygnały do sterownika maszyny. Warianty do samodzielnego wyposażenia posiadają nakrętkę zaciskową do mocowania dostępnych w handlu czujników indukcyjnych o średnicy 3 mm.

Tuleje pozycjonujące w połączeniu z czujnikiem stanu umożliwiają sterowanie procesami zależne od załączania. Ponadto można zapewnić, że element obsługowy lub zatrzaskowy znajdzie się w żądanym miejscu. Na przykład przy zmianie formatu maszyn pakujących.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę