Uchwyty rurowe GN 666-NG – ekonomiczne rozwiązanie do zastosowań maszynowych

Uchwyty rurowe GN 666-NG od Elesa+Ganter Elesa+Ganter

Uchwyty rurowe GN 666-NG oferowane przez Elesa+Ganter to jeden z elementów serii GN 666. Dzięki zastosowanym materiałom, stanowią one ekonomiczną wersję uchwytów rurowych do zastosowań wymagających odporności na korozję atmosferyczną, czy uszkodzenia mechaniczne.

Zmiana wprowadzona w wykonaniu GN 666-NG dotyczy materiału, z którego wykonana jest rura uchwytu. Dotychczas stosowane aluminium zastąpiono stalą nierdzewną AISI 304. Wsporniki i zaślepki pozostały bez zmian i wykonywane są z technopolimeru na bazie poliamidu (PA). Zastosowane materiały pozwalają na użytkowanie uchwytu w temperaturach do 100°C, w miejscach narażonych na korozję.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Uchwyty rurowe nierdzewne GN 666-NG przeznaczone są do mocowania śrubami wkręcanymi od tyłu, wsporniki posiadają wewnętrzne stalowe tuleje ze stali ocynkowanej. Standardowe wymiary uchwytu to rura o średnicy 30 mm, dostępna w długościach od 200 do 600 mm. Istnieje możliwość wykonania niestandardowych długości uchwytu (na życzenie nawet dla stosunkowo niewielkich ilości).

Połączenie technopolimeru ze stalą nierdzewną, odporną na ścieranie, zadrapania oraz czynniki chemiczne powoduje, iż GN 666-NG staje się ekonomiczną wersją uchwytu nierdzewnego do zastosowań maszynowych. Stanowi idealne rozwiązanie w miejscach, w których potrzebny jest długi uchwyt np. przy osłonach przesuwnych do maszyn.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę