Uchwyty wpuszczane ze składaną rękojeścią MRH Elesa+Ganter

Uchwyty wpuszczane ze składaną rękojeścią MRH Elesa+Ganter Elesa+Ganter

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowy model uchwytu wpuszczanego. Nowy produkt ma oznaczenie MRH i wyróżnia się nietypową budową. Został wyposażony w składaną rękojeść, która chowa się w korpusie uchwytu. Specjalny przycisk pozwala na przywrócenie rękojeści do pozycji otwartej.

Uchwyty przemysłowe są jedną z najpopularniejszych grup produktowych w ofercie Elesa+Ganter. Można je znaleźć zarówno w osłonach do maszyn i urządzeń, jak i meblach warsztatowych, urządzeniach medycznych lub wszelkiego rodzaju zabudowach pojazdów specjalnych. Stale rozszerzamy tę grupę produktów, dopasowując ją do aktualnych i zgłaszanych przez klientów potrzeb. Uchwyt MRH jest tego przykładem – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Powiązane firmy

Nowy model uchwytu jest unikalny pod względem swojej konstrukcji, ponieważ posiada dwie pozycje: otwartą i zamkniętą (rys. 1).

Rys. 1. Pozycja zamknięta i otwarta uchwytu MRH (od lewej) oraz zaznaczony przycisk otwierania rękojeści

W pozycji zamkniętej (gdy uchwyt nie jest użytkowany) rękojeść pozostaje schowana. W chwili, w której osoba chce pociągnąć za uchwyt, wystarczy, że wciśnie przycisk (rys. 1), który uruchomi sprężynowy mechanizm otwierania rękojeści.

Maksymalna wartość siły roboczej jaką można przyłożyć do uchwytu w płaszczyźnie wskazanej na rys.2 wynosi 400 N.

Rys. 2. Kierunek działania siły roboczej w uchwycie MRH

Opisywany uchwyt wykonany jest z technopolimeru na bazie żywicy acetalowej (POM), a metalowe elementy takie jak: sprężyna, sworzeń obrotowy i wkręty są zrobione ze stali nierdzewnej AISI 316. Dzięki temu uchwyt MRH posiada bardzo dobrą odporność na warunki korozyjne.

Kolejnym atutem opisywanego uchwytu jest prostota montażu oraz bardzo szeroki zakres grubości płyty/panelu (wymiar S) na jaki przewidziane jest mocowanie uchwytu (rys. 3). Instalacja polega na wykonaniu otworu o odpowiednich wymiarach, a następnie skręceniu w nim korpusu uchwytu z wkładkami mocującymi. Minimalna grubość blachy/płyty (wymiar S) to 1 mm, a maksymalna 12 mm.

Rys. 3. Sposób montażu uchwytu MRH

Uchwyt MRH został zaprojektowany z dbałością o najmniejsze szczegóły i bardzo dobrze sprawdzi się w:

  • osłonach serwisowych maszyn i urządzeń,
  • zabudowach specjalnych pojazdów np. kamperach, karetkach, pojazdach serwisowych,
  • zabudowach jachtów i łodzi motorowych,
  • urządzeniach medycznych,
  • pokrywach, klapach,
  • branży meblowej.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę