Rozdział mocy bezpieczny na pełnym morzu

VX25 Ri4Power z nowym certyfikatem morskim DNV Rittal

Rozdział mocy musi działać bezpiecznie i niezawodnie, tak na lądzie – jak i na pełnym morzu. Liczba zamówień w stoczniach rośnie niemal z dnia na dzień ze względu na rosnące zapotrzebowanie na statki. Szybkość, bezpieczeństwo i standaryzacja to najważniejsze priorytety dla przemysłu stoczniowego. Nowy certyfikat DNV dla rozdzielni VX25 Ri4Power Rittal potwierdza, że system rozdzielnic niskiego napięcia spełnia wszystkie wymagania zastosowań morskich.

Niezależnie od tego, czy są to inteligentne kabiny na statkach wycieczkowych, czy bezpieczne zasilanie dla systemów off-shore - na pełnym morzu bezpieczne zasilanie jest najważniejsze. Wymagania stawiane branży stale rosną, ponieważ napędzana wzrostem zamówień na tankowce i kontenerowce, zapotrzebowanie na nowe statki rośnie niemal z dnia na dzień. Rozwój, który wymaga wydajności w całym łańcuchu przemysłu stoczniowego.

Nowy certyfikat DNV dla rozdzielnicy VX25 Ri4Power z homologacją typu i systemu rozdziału mocy Rittal udowadnia, że nowoczesny system modułowy jest odpowiedni dla przemysłu morskiego.

System rozdzielni VX25 Ri4Power oferuje ochronę przed łukiem elektrycznym i jest certyfikowany do 3840 A. Jest to rozwiązanie systemowe oparte na systemie szaf modułowych VX25 ze szeroką gamą akcesoriów, dzięki którym umożliwia elastyczne i indywidualne projektowanie oraz szybką dalszą rozbudowę w przyszłości.

Co oznacza DNV?

DNV z siedzibą w Bærum (Norwegia) jest międzynarodowym towarzystwem klasyfikacyjnym i dostawcą usług w zakresie doradztwa technicznego, usług inżynieryjnych, certyfikacji i zarządzania ryzykiem w branży przemysłu morskiego. DNV jest największym towarzystwem klasyfikacyjnym statków na świecie.

Źródło: Rittal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę