Rittal IW, czyli nowe przemysłowe stanowiska pracy

Rittal IW, czyli nowe przemysłowe stanowiska pracy Rittal

Przemysłowe stanowiska pracy od wielu lat stanowią część asortymentu szaf sterowniczych firmy Rittal. Teraz je udoskonalono i dostosowano do nowej platformy systemowej VX, aby zoptymalizować możliwości zabudowy wewnętrznej.

Innowacyjność i poszukiwanie optymalizacji to główne cechy, którymi charakteryzuje się firma Rittal. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej platformy systemowej obudów VX SE umożliwia ona optymalizację przemysłowych stanowisk pracy IW. Profesjonalna organizacja miejsca pracy w środowiskach przemysłowych wymaga zachowania wielu norm i wytycznych. Te nowe rozwiązania  oferowane są w 5 różnych wersjach wzbogaconych o nowoczesny i industrialny design.

Nowe rozwiązania IW na bazie obudów VX SE oferują większą elastyczność i lepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni do zabudowy wewnętrznej, dzięki szerokiej gamie akcesoriów VX, które teraz są w pełni kompatybilne z platformą VX, w szczególności szyn XV, szyn chassis, jak i szeroka gama możliwości zabudowy podłogi w blachy przepustowe, profile czy szyny wsporcze do kabli.

Zastosowanie obudów VX SE to również większa ochrona IP – aż do IP 55 – co w środowiskach przemysłowych oznacza lepszą ochronę przed pyłem i wilgocią. Co więcej, szeroka gama zamków z systemu akcesoriów VX to również wyższa ochrona przed niepowołanym dostępem.

Nowe stanowiska pracy IW można w szybki i prosty sposób łączyć z systemami ramienia nośnego CP, jak i obudowami obsługi Rittal. Spójne dane pozwalają zaoszczędzić czas podczas projektowania, a kompatybilne elementy i akcesoria – łatwe w montażu – znacząco przyspieszają instalację, jak i serwisowanie danego stanowiska pracy.

Nowe rozwiązania IW na bazie obudów VX SE to produkty standardowe w ofercie Rittal – co oznacza, że są dostępne od ręki w magazynach.

Źródło: Rittal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę