Rittal IW, czyli nowe przemysłowe stanowiska pracy

Rittal
Reklama
Reklama

Przemysłowe stanowiska pracy od wielu lat stanowią część asortymentu szaf sterowniczych firmy Rittal. Teraz je udoskonalono i dostosowano do nowej platformy systemowej VX, aby zoptymalizować możliwości zabudowy wewnętrznej.

Innowacyjność i poszukiwanie optymalizacji to główne cechy, którymi charakteryzuje się firma Rittal. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej platformy systemowej obudów VX SE umożliwia ona optymalizację przemysłowych stanowisk pracy IW. Profesjonalna organizacja miejsca pracy w środowiskach przemysłowych wymaga zachowania wielu norm i wytycznych. Te nowe rozwiązania  oferowane są w 5 różnych wersjach wzbogaconych o nowoczesny i industrialny design.

Nowe rozwiązania IW na bazie obudów VX SE oferują większą elastyczność i lepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni do zabudowy wewnętrznej, dzięki szerokiej gamie akcesoriów VX, które teraz są w pełni kompatybilne z platformą VX, w szczególności szyn XV, szyn chassis, jak i szeroka gama możliwości zabudowy podłogi w blachy przepustowe, profile czy szyny wsporcze do kabli.

Reklama

Zastosowanie obudów VX SE to również większa ochrona IP – aż do IP 55 – co w środowiskach przemysłowych oznacza lepszą ochronę przed pyłem i wilgocią. Co więcej, szeroka gama zamków z systemu akcesoriów VX to również wyższa ochrona przed niepowołanym dostępem.

Nowe stanowiska pracy IW można w szybki i prosty sposób łączyć z systemami ramienia nośnego CP, jak i obudowami obsługi Rittal. Spójne dane pozwalają zaoszczędzić czas podczas projektowania, a kompatybilne elementy i akcesoria – łatwe w montażu – znacząco przyspieszają instalację, jak i serwisowanie danego stanowiska pracy.

Nowe rozwiązania IW na bazie obudów VX SE to produkty standardowe w ofercie Rittal – co oznacza, że są dostępne od ręki w magazynach.

Źródło: Rittal

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama