Webinarium. Modelowanie i drukowanie 3D form wtryskowych

Webinarium. Modelowanie i drukowanie 3D form wtryskowych Pixabay

Firma CadXpert zaprasza na webinarium zatytułowane „Formowanie wtryskowe: drukowanie 3D i modelowanie w NX CAD”, które odbędzie się 30 września (czwartek), a rozpocznie się o 11.00 i będzie trwało około godziny. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakich narzędzi użyć do modelowania w NX CAD, a także poznają możliwości druku 3D w produkcji wkładek do form wtryskowych.

Druk 3D to skuteczna metoda wytwarzania wkładek do form wtryskowych. Osoby uczestniczące w webinarium dowiedzą się, jakie są zastosowania tego typu form, jaka jest ich żywotność oraz jakie są materiały do drukowania form wtryskowych. Omówione zostaną także parametry wtrysku dla przykładowego projektu. Webinarium poprowadzą specjaliści z firm CadXpert i GM System. GM System to czołowy polski dostawca oprogramowania dla przemysłu i kluczowy partner Siemensa. Firma zajmuje się wdrażaniem i serwisowaniem wiodących na rynku rozwiązań CAD/CAM/CAE/PLM (NX, Solid Edge, Simcenter, Femap, STAR CCM+, Teamcenter).

Agenda spotkania będzie składała się z następujących punktów:

– projektowanie formy w NX CAD bez użycia narzędzia Mold Wizard,

– podmiana modelu na inny wariant (inną rewizję),

– projekt formy z wykorzystaniem poszczególnych narzędzi Mold Wizard,

– druk 3D vs. formowanie wtryskowe (wprowadzenie),

– drukowanie 3D wkładek - prezentacja form i wyprasek, parametry procesu,

– zaślepka do profilu aluminiowego - technologia SLA,

– obudowa sterownika PWM marki Seuffer - technologia PolyJet,

– pytania i odpowiedzi.

Prelegentem będzie Maciej Broś, ekspert ds. druku 3D. Od ponad czterech lat specjalizuje się w technologii SLA/LFS oraz SLS. To certyfikowany szkoleniowiec systemów Formlabs. Wdraża technologie druku 3D w przedsiębiorstwach z różnych branż, pomagając firmom w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań.

Podczas wydarzenia swoją wiedzą będzie dzielił się również mgr inż. Piotr Szymczak, który jest absolwentem zarządzania i inżynierii produkcji we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów pracował przez 2 lata jako konstruktor w przemyśle. Posiada 10-letnie doświadczenie w pracy z systemami CAD, potwierdzone certyfikatami; Solid Edge Certified Professional, NX10.0 Sheet Metal. Design. Obecnie pracuje jako inżynier systemów CAD. Obszarem jego działalności są systemy NX CAD oraz Solid Edge. Prowadzi prezentacje możliwości oprogramowania w wielu branżach przemysłowych, szkolenia, tworzy artykuły publikowane na blogu GM System.

Źródło: CadXpert

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę