Wiertła do zadań specjalnych

Wiertła do zadań specjalnych PAFANA

Wiertła składane produkcji PFN PAFANA SA to nowoczesne narzędzia skrawające przeznaczone do różnego rodzaju prac.

Można je zastosować do realizowania następujących czynności: wykonywania otworów, toczenia i roztaczania na obrabiarkach charakteryzujących się dużą sztywnością, a zwłaszcza na nowoczesnych obrabiarkach sterowanych numerycznie.

Oznaczenia

Schemat

 

Wiertło

 

Wiertło

Wiertła składane SD-..-SOLT umożliwiają, oprócz podstawowego typu wiercenia otworu, dowiercenie do otworów poprzecznych, powiercanie, wiercenie w powierzchni kształtowej lub powierzchni skośnej, wiercenie w niepełnym otworze oraz wiercenie pakietu blach.

Powiązane firmy

Zastosowanie wierteł składanych PAFANA

Schemat

Płytki wieloostrzowe Solt PAFANA

Grafika

Tabela

W obu gniazdach wierteł SD-..-SOLT, wewnętrznym i zewnętrznym, mocujemy takie same płytki wymienne: SOLT05..., SOLT06..., SOLT07..., SOLT08..., SOLT10..., SOLT11.., SOLT13...Zalecane jest stosowanie płytek wieloostrzowych PAFANA. Dostępne są płytki do obróbki stali, stali nierdzewnych, żeliwa oraz materiałów trudnoobrabialnych.

Parametry skrawania dla wierteł składanych SD-.. – SOLT z płytkami wymiennymi SOLT...– PAFANA należy dobierać do konkretnych warunków obróbki w zależności od sztywności układu OUPN / obrabiarka – uchwyt – przedmiot – narzędzie/ i rodzaju materiału obrabianego /prędkości m/min, posuwy mm / obr./. Należy dążyć do uzyskania dobrego łamania wióra, a w przypadku tworzenia się zbyt długich wiórów należy zwiększać posuw na obrót, a zmniejszać prędkość skrawania, co zapewni spokojny przebieg obróbki.

Przed rozpoczęciem wiercenia należy włączyć doprowadzanie chłodziwa. W przypadku obróbki z obracającym się przedmiotem, tokarki, w końcowej fazie wiercenia powstaje odpad, który może zostać wyrzucony ze strefy obróbki. W typowych obrabiarkach posiadających wymagane osłony uchwytu nie stwarza to zagrożenia dla obsługi.

Tabela

Nowość PAFANA – wiertła połówkowe wzbogacające asortyment umożliwiający przygotowanie otworów pod typowe gwinty metryczne.

Tabelki

Źródło: Pabianicka Fabryka Narzędzi PAFANA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę