Wiertła do zadań specjalnych

PAFANA
Reklama
Reklama

Wiertła składane produkcji PFN PAFANA SA to nowoczesne narzędzia skrawające przeznaczone do różnego rodzaju prac.

Można je zastosować do realizowania następujących czynności: wykonywania otworów, toczenia i roztaczania na obrabiarkach charakteryzujących się dużą sztywnością, a zwłaszcza na nowoczesnych obrabiarkach sterowanych numerycznie.

Oznaczenia

Schemat

 

Wiertło

 

Wiertło

Reklama

Wiertła składane SD-..-SOLT umożliwiają, oprócz podstawowego typu wiercenia otworu, dowiercenie do otworów poprzecznych, powiercanie, wiercenie w powierzchni kształtowej lub powierzchni skośnej, wiercenie w niepełnym otworze oraz wiercenie pakietu blach.

Zastosowanie wierteł składanych PAFANA

Schemat

Płytki wieloostrzowe Solt PAFANA

Grafika

Tabela

W obu gniazdach wierteł SD-..-SOLT, wewnętrznym i zewnętrznym, mocujemy takie same płytki wymienne: SOLT05..., SOLT06..., SOLT07..., SOLT08..., SOLT10..., SOLT11.., SOLT13...Zalecane jest stosowanie płytek wieloostrzowych PAFANA. Dostępne są płytki do obróbki stali, stali nierdzewnych, żeliwa oraz materiałów trudnoobrabialnych.

Parametry skrawania dla wierteł składanych SD-.. – SOLT z płytkami wymiennymi SOLT...– PAFANA należy dobierać do konkretnych warunków obróbki w zależności od sztywności układu OUPN / obrabiarka – uchwyt – przedmiot – narzędzie/ i rodzaju materiału obrabianego /prędkości m/min, posuwy mm / obr./. Należy dążyć do uzyskania dobrego łamania wióra, a w przypadku tworzenia się zbyt długich wiórów należy zwiększać posuw na obrót, a zmniejszać prędkość skrawania, co zapewni spokojny przebieg obróbki.

Powiązane firmy

Reklama

Przed rozpoczęciem wiercenia należy włączyć doprowadzanie chłodziwa. W przypadku obróbki z obracającym się przedmiotem, tokarki, w końcowej fazie wiercenia powstaje odpad, który może zostać wyrzucony ze strefy obróbki. W typowych obrabiarkach posiadających wymagane osłony uchwytu nie stwarza to zagrożenia dla obsługi.

Tabela

Nowość PAFANA – wiertła połówkowe wzbogacające asortyment umożliwiający przygotowanie otworów pod typowe gwinty metryczne.

Tabelki

Źródło: Pabianicka Fabryka Narzędzi PAFANA

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama