Jak wygląda I edycja Wirtualnych Targów Festo?

Jak wygląda I edycja Wirtualnych Targów Festo?

W dniach 15-16 lipca odbywają się Wirtualne Targi Festo, czyli zbudowane w rzeczywistości stoisko targowe, które zwiedzać można z każdego miejsca na Ziemi. Można na nim zapoznawać się z najnowszymi rozwiązaniami firmy.

Podczas targów poruszone zostały tematy łączności między obrabianym przedmiotem a chmurą; przemiany przemysłowej z perspektywy przyszłości; cyfrowej pneumatyki czy przygotowania zespołu pracowniczego na nadejście Przemysłu 4.0. 

Odbył się także wirtualny spacer po zakładzie technologicznym Festo w Niemczech oraz zaprezentowane zostały nowe produkty i usługi w automatyzacji i cyfryzacji fabryk. Część z wymienionych rozwiązań można obejrzeć na stronie targów po uprzedniej rejestracji.

W ramach wirtualnych targów oraz na zbudowanym w tym celu stoisku pojawiły się następujące sekcje tematyczne (Booth Tour): LifeTech, Didactic, Process Automation, Electric Automation, Pneumatic Automation, Bionics, Digital Automation.

Na każdej z nich od godziny 9 do 18 odbywają się 15-minutowe interaktywne prezentacje. Część z nich dostępna jest w języku angielskim, chińskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Język jednak nie jest problemem, ponieważ większość prelekcji dostępna jest w każdym z wymienionych języków w różnych porach.

Źródło: Festo

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę