Wózek do beczek Secu Comfort Ex

Denios
Reklama
Reklama

Wysiłek jest minimalny, za to bezpieczeństwo i ergonomia są na poziomie wyższym niż wymagają obecnie przepisy bhp. Nowy wózek do beczek Denios umożliwia nie tylko transport beczek przemysłowych różnej wielkości przez jedną osobę. Najnowsza wersja zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy we wrażliwych obszarach roboczych, jak strefy zagrożone wybuchem. 

Zaprojektowany do strefy zagrożenia wybuchem
Beczki to przemysłowy standard przechowywania wszelkiego rodzaju substancji niebezpiecznych. Oprócz beczek stalowych często spotykane są także pojemniki z tworzywa sztucznego. Wózek do beczek Secu Comfort może być stosowany uniwersalnie do beczek o pojemności od 60 do 220 l. Wysokość uchwytu do beczek jest regulowana bezstopniowo. Podstawę stanowi mocna konstrukcja ze stali zwykłej i szlachetnej, solidne gumowe kółka zapewniają płynny transport wewnątrz hali fabrycznej. Czerwony kolor nowego wózka do beczek sygnalizuje, że może on być stosowany w strefie zagrożonej wybuchem. Nowa wersja przewodząca elektryczność nadaje się do stref zagrożonych wybuchem 1, 2, IIA i IIB. Jak dla większości produktów tej kategorii, obowiązuje tu 5 lat gwarancji Denios.

Reklama

Ergonomia
Nowy wózek do beczek Secu Comfort jest zaprojektowany na maksymalną nośność 350 kg. Użytkownik musi do tych obciążeń stosować siłę jedynie 200 newtonów (co odpowiada ok. 20 kg). Nawet przechylanie beczek jest zbędne z nowym wózkiem do beczek. Sprytny system dźwigni umożliwia również niewprawnym i fizycznie słabym osobom bezpieczne podnoszenie i przemieszczanie ciężkich beczek.

Rozporządzenie o przemieszczaniu ciężarów i wytyczne międzynarodowe (EN PN 1005 lub ISO 11228-1) przewidują dla częstego podnoszenia, ciągnięcia lub uruchamiania ciężarów wartość 250 N, która pozwala użytkownikowi uniknąć ryzyka uszczerbku na zdrowiu. Wózek do beczek Denios Secu Comfort został świadomie zaprojektowany poniżej tej normy i w ten sposób aktywnie wspomaga ergonomiczne manipulowanie beczkami na stanowisku pracy.

Źródło: Denios

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama