Współpraca robota z prasą krawędziową

Reklama
Reklama

Firma Boschert opracowała zrobotyzowane stanowisko obsługi prasy krawędziowej - Boschert G-Bend 3014 współpracującej z robotem MOTOMAN VS50. Robot MOTOMAN serii VS50 to 7-osiowy robot przystosowany do wielu aplikacji przemysłowych - m.in. do obsługi maszyn i pras krawędziowych.

7-osiowa konstrukcja robota zwiększa możliwości ruchowe, dzięki czemu operowanie detalami o różnych kształtach i gabarytach jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku standardowych robotów 6-osiowych. Silny nadgarstek robota oraz przewody do sterowania chwytakiem zintegrowane w ramieniu ograniczają ryzyko kolizji i uszkodzenia przewodów. Zrobotyzowane stanowisko zostało zaprezentowane podczas targów ITM 2013 w Poznaniu. Podczas tych targów zobaczyć można było także nową serię pras krawędziowych Quick Bend Profi o nacisku 28 lub 56 ton i długości jednego lub 1,4 metra. Praca maszyny realizowana jest przez serwomotor połączony z przekładnią hydrauliczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu z instalacji wyeliminowane zostały zewnętrzne części układu hydraulicznego, natomiast sam układ został hermetycznie zamknięty.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama