XXI edycja Seminarium Seco/Warwick za nami

Seco/Warwick
Reklama
Reklama

Trzydniowe wydarzenie to: 1 Open Day, 2 dni seminaryjne, 20 prelekcji, 4 bloki tematyczne, 150 specjalistów wywodzących się zarówno ze świata nauki, jak i biznesu, mowa o XXI edycji seminarium organizowanego przez Seco/Warwick, które dobiegło końca.

Organizatorzy i prelegenci skupili się tym razem na optymalizacji, transparentności i automatyzacji w obróbce cieplnej metali. To właśnie one w najbliższych latach będą odgrywać najważniejszą rolę w rozwoju branży, w dużym stopniu wpływając na rynkową pozycję firm. Seminarium „Obróbka Cieplna 4.0” było okazją do tego, by przyjrzeć się trendom i przewidywanym zmianom w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze.

Reklama

Open Day w sercu Seco/Warwick
W poprzednim roku ogromnym zainteresowaniem gości cieszyła się wizyta w siedzibie Seco/Warwick w Świebodzinie. Tego punktu nie mogło więc zabraknąć w programie tegorocznego seminarium. Goście zwiedzili największą halę produkcyjną firmy, na własne oczy przekonując się, jak wygląda praca przemysłowego giganta i jak wpływają na nią nowoczesne technologie. Gwóźdź programu stanowiła prezentacja najnowszego dzieła specjalistów ze Świebodzina – SuperIQ.

Powiązane firmy

Reklama

Dwa dni seminaryjne
Po przyjeździe do Poznania, na uczestników czekał wieczorny Ice Breaker, a kolejnego dnia ponad 10 godzin prelekcji najlepszych specjalistów. Wśród nich byli naukowcy z takich uczelni jak Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Łódzka czy Politechnika Poznańska, a także inżynierowie, którzy swoją pracą kształtują wizerunek i dorobek branży termicznej obróbki metali.

Ogrom wiedzy
Podczas seminarium uczestnicy dowiedzieli się, jakiej transformacji ulega branża oraz jakich zmian należy spodziewać się w najbliższym czasie. O wysokim poziomie merytorycznym wydarzenia najlepiej świadczy program. Znalazły się w nim tematy dotyczące tak różnych zagadnień, jak: lutowanie w produkcji urządzeń medycznych, wsparcie informatyczne przy obróbce cieplnej, instalacje dla przemysłu lotniczego i energetycznego, azotowanie w technologii ZeroFlow.

- Jako lider rozwiązań obróbki cieplnej metali, bacznie śledzimy sytuację w branży. Trzymając cały czas rękę na pulsie, obserwujemy zmiany w sektorze i analizujemy wszelkie doniesienia. Tę wiedzę łączymy z pasją do innowacji, dzięki czemu organizowane przez nas seminarium zapewnia wysoki poziom merytoryczny, zaś program idealnie wpisuje się w panujące trendy. Dajemy platformę do efektywnych spotkań, podczas których specjaliści ze świata nauki i biznesu dzielą się wiedzą i doświadczeniem - mówi Katarzyna Sawka, dyrektor globalny marketingu Grupy Seco/Warwick.

Podczas seminarium, prezentowane były najnowsze i najbardziej optymalne rozwiązania do obróbki cieplnej metali, w tym narzędzia wspomagające ich pracę, np.: Seco/Predictive, tj. zaawansowany, inteligentny system kontroli urządzeń umożliwiający wykrywanie potencjalnych awarii jeszcze przed ich wystąpieniem.

Wieczór galowy: świetlanie i futurystycznie
Zwieńczeniem Seminarium była uroczysta kolacja, której motywem przewodnim była gra świateł inspirowana futurystycznym nurtem świetlanej przyszłości Przemysłu 4.0.

Niezapomnianą atmosferę uroczystej gali stworzyła oprawa świetlno-muzyczna, a w niepowtarzalny nastrój wprowadziła gości Tetiana Galitsyna Art Group, zwyciężczyni VI edycji „Mam Talent” i mistrzyni spektaklu malowania piaskiem, która założyła grupę artystyczną i rozszerzyła portfolio swojej sztuki o malowanie światłem. I tak też została pokazana historia Seco/Warwick, lidera rozwiązań obróbki cieplnej i organizatora całego wydarzenia.

Podczas galowego wieczoru nie zabrakło także atrakcji w postaci pokazu tanecznego popping dance, w wykonaniu tancerza (Mario Popping Lubawy), ubranego w fluorescencyjne barwy, którego techniki taneczne ostrych kontrastów przypominały ruchy robota, nawiązując do tematów prelekcji, jak automatyzacja i robotyka.

Źródło: Seco/Warwick

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama