YG-1 wprowadza nowy gatunek tokarski PVD

YG-1 wprowadza nowy gatunek tokarski PVD YG-1

YG-1 to jeden ze światowych liderów produkcji narzędzi skrawających. Firma istniejąca na rynku koreańskim od 1981 r. nieustannie rozszerza gamę oferowanych produktów. Dzięki położeniu nacisku na rozwój technologii zapewnia najnowocześniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest nowy gatunek tokarski PVD.

Nowy gatunek tokarski PVD jest przeznaczony do żarowytrzymałych superstopów. Zamysłem inżynierów YG-1 było toczenie elementów silników odrzutowych, materiałów takich jak: Inconel, Nimonic i stopy tytanu. Testy u klientów pokazały jednak, że gatunek YG401 w połączeniu z łamaczem MG wydajnie funkcjonuje też w stalach nierdzewnych od 304 po 316Ti. Co istotne, połączenie to dobrze sprawdza się również w stalach hartowanych do wartości 50 HRC.

Grafika

Główne cechy produktu to: ultradrobnoziarnisty substrat połączony z powłoką TiAlSiN, wysoka odporność na ścieranie w superstopach i stalach nierdzewnych, sprawdzanie się w obróbce przerywanej stali nierdzewnych oraz możliwość stosowania w hartowanej stali.

Płytki w tym gatunku występują w 6 geometriach, co pozwala dostosować narzędzia do każdych warunków, które występują u klientów. Gatunek YG401 jest kolejnym krokiem milowym w szybkim procesie stałej rozbudowy programu narzędzi na płytki wymienne YG-1.

Źródło: YG-1

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę