Z troski o bezpieczeństwo

MTP
Reklama
Reklama

Interesujące konferencje i prelekcje organizowane przez najważniejsze instytucje zajmujące się tematyką bezpieczeństwa i ochrony pracy w Polsce oraz ciekawe produkty i rozwiązania z zakresu ochrony pracy – tak w skrócie scharakteryzować można Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Ekspozycja kolejnej edycji salonu jest częścią największych w kraju targów nowoczesnych technologii dla przemysłu ITM Polska.

Psychologia a BHP

Pierwszy dzień wykładów zostanie zdominowany przez psychologiczne aspekty budowania kultury bezpieczeństwa. Rozpocznie go przygotowana przez Safety Group J&J debata oksfordzka pt. „Robotyzacja stanowisk produkcyjnych – czy ludzie powinni się obawiać utraty pracy?” W jej trakcie eksperci dowiodą jak w dobie automatyzacji ochronić pracowników przed poczuciem zagrożenia bezrobociem.

Z kolei podczas panelu przygotowanego przez firmę Step 2 Safety „Safety Change Management”, czyli od poprawy bezpieczeństwa do poprawy wyników finansowych firmy, słuchacze dowiedzą się czy zmiana jednego nawyku może zainicjować całą lawinę zmian w przedsiębiorstwie.

Kolejne pytanie tego bloku tematycznego pt.: „Czy styl przywódczy ma wpływ na ilość wypadków i wyniki ekonomiczne w przemyśle?” również nie pozostanie bez odpowiedzi. Prezentacja Magdaleny Stoli – Kowalskiej z Step 2 Safety będzie próbą zainspirowania słuchaczy do doskonalenia naturalnego stylu zarządzania. Słuchacze dowiedzą się także, jak przekonać pracownika do noszenia środków ochrony indywidualnej (PPE). Poznają wybrane mechanizmy psychologiczne leżące u podstaw naszych decyzji oraz sposoby rozmowy z pracownikami, które mają szanse wpłynąć na zmianę ich zachowania.

Reklama

Błąd człowieka – jak się przed nim uchronić?

Konferencja pt. Safety 360 przygotowana przez Safety Media przybliży nie tylko najczęściej popełniane błędy na stanowisku pracy, ale też pozwoli na zapobieganie takim nieprawidłowościom w przyszłości. Spotkanie, które odbędzie się 5 czerwca, rozpocznie Paweł Szczepański z QES Consulting wykładem pt.: „Wpływ człowieka na bezpieczeństwo”.
W trakcie wykładu pt.: „Pośpiech, frustracja, zmęczenie, pewność siebie – stany, w których rośnie ryzyko wypadku” Paweł Rolewski z SafeStart wskaże typowe błędy ludzkie, które mogą przyczynić się do sytuacji wypadkowych w pracy i poza nią oraz nakreśli sytuacje, w jakich rośnie ryzyko popełniania tych pomyłek.

Coraz powszechniejszą praktyką Safety Managerów jest korzystanie ze specjalnych, zwiększających kulturę bezpieczeństwa aplikacji. Strukturę takich narzędzi oraz ich specyfikę przybliżą eksperci: Fabian Biel (Safety Media) i Paweł Szczepański z QES Consulting w wykładzie pt.: „Odzyskaj swój czas – aplikacje wspierające Safety Managerów”.  Podczas konferencji Safety 360 nie zabraknie także praktycznych warsztatów. W ich trakcie Katarzyna Myślińska z QES Consulting wskaże najczęściej popełniane błędy podczas udzielania pierwszej pomocy.

Bogaty program Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle urozmaici także debata oksfordzka (5 czerwca) poświęcona bezpiecznej eksploatacji maszyn i urządzeń na budowie. Poprowadzą ją eksperci z Safety Group J&J. Zadbają oni także o merytorykę w ostatnim dniu targów (7 czerwca), zapraszając uczestników na wykład pt.: „Czy roboty zastąpią ludzi na ich stanowiskach pracy? - dokąd zmierzamy?”.

Reklama

Fire Day czyli zostań bohaterem

Dużą atrakcją dla uczestników targów będą praktyczne warsztaty (4 i 5 czerwca 2019 r.) pt. „Fire Day – Zostań bohaterem w swojej firmie”. To szkolenie przeciwpożarowe z użyciem trenażera gaśniczego oraz nowoczesnego sprzętu będzie skierowane do osób ceniących sobie bezpieczeństwo i ochronę przed zagrożeniem. Dzięki zastosowaniu „żywego” ognia uczestnicy będą mogli szkolić się w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Jak zapewniają organizatorzy Safety Group J&J, ćwiczenia w namiocie pomogą osiągnąć umiejętność sprawnej reakcji w sytuacjach niebezpiecznych, związanych z ograniczonym widzeniem w zadymieniu.

W ramach Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle odbędzie się także konferencja Państwowej Inspekcji Pracy, która objęła wydarzenie patronatem honorowym.

Ekspozycja Salonu

Salon BHP towarzyszy targom ITM w latach nieparzystych, gdy nie są organizowane targi SAWO. To doskonała okazja dla firm, oferujących rozwiązania w zakresie BHP, do przybliżenia swoich produktów obecnym na targach pracodawcom, kadrze kierowniczej, specjalistom w tej branży. Ekspozycja Salonu obejmuje: środki ochrony indywidualnej, odzież ochronną i roboczą, środki ochrony zbiorowej, znaki bezpieczeństwa, aplikacje zarządzania ryzykiem, meble metalowe.

Źródło: MTP

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama