Zaawansowany piec Seco/Warwick na potrzeby firmy SonFlow

Zaawansowany piec Seco/Warwick na potrzeby firmy SonFlow Seco/Warwick

Seco/Warwick dostarczy SonFlow piec próżniowy do procesów lutowania miedzią, przystosowany do indywidualnych oczekiwań klientów firmy na całym świecie. Specjalna konstrukcja dysz i przepustów prądowych sprawi, że urządzenie sprawdzi się przy produkcji najnowszego, ultrawydajnego płytowego wymiennika ciepła do zastosowań przemysłowych, HVAC, morskich i sanitarnych, który powstanie w zakładach w Kolding.

SonFlow to europejski producent, dotychczas znany głównie z wytwarzania wydajnych pomp o zastosowaniach przemysłowych, rozszerza ofertę o płytowe wymienniki ciepła. Ich produkcja wymusiła na zakładach zakup pieca, który sprosta obecnym wyzwaniom produkcyjnym związanym z procesem lutowania.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Seco/Warwick dostarczy piec próżniowy

Seco/Warwick w przeszłości wielokrotnie dostarczał rozwiązania próżniowe do wielu firm zajmujących się technologią lutowania. Sprawdzony piec zastosowanie znajduje m.in. się w procesach lutowania miedzi wymienników o większych gabarytach. Przestrzeń robocza urządzenia (900x900x1200) pozwoli zakładom SonFlow wykonywać samodzielnie procesy lutowania, bez konieczności zlecania ich na zewnątrz. Oszczędność energetyczną, będącą jedną z filarów misji SonFlow, zapewni zaś grafitowa komora, a szybkość procesu jest gwarantowana dzięki próżni 10–3 mbar.

Lata doświadczeń i powyższych praktyk doprowadziły do stworzenia specjalnego projektu dysz chłodzących optymalnego dla firm lutowniczych. To dedykowane rozwiązanie polegające na zastosowaniu specjalnych radiatorów w konstrukcji dysz zapobiega nadmiernemu osadzaniu się pozostałości lutowia w niepożądanych miejscach komory grzejnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu eliminujemy możliwość uszkodzenia urządzania spowodowanego przez procesy lutowania tłumaczy Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni Grupy Seco/Warwick.

Zamówiony piec próżniowy to sprawdzona konstrukcja, która pracuje w blisko 70 krajach na całym świecie. Przestrzeń robocza umożliwi sprawną obróbkę cieplną dość dużych elementów wymienników ciepła, jakie będą wytwarzane w SonFlow. Cechą charakterystyczną tej konstrukcji jest wzmocniony system próżni średniej oparty o dwie pompy Root’s marki Leybold.

Współpraca kluczem do sukcesu

Kontrakt pomiędzy Seco/Warwick a SonFlow jest wyjątkowy nie tylko z powodu właściwości zakupionego urządzenia, ale także z uwagi na procesy związane z zamówieniem. Seco/Warwick w ramach realizacji kontraktu zaprojektował bowiem zewnętrzny układ chłodzenia wodnego pieca. Wykona go bezpośrednio SonFlow, używając do jego produkcji wytwarzanych przez siebie pomp i wymienników płytowych. To prawdziwa kooperacja i partnerski dialog na wielu płaszczyznach.

Wymienniki ciepła wymagają skomplikowanych połączeń, które możemy osiągnąć, jedynie stosując technologie lutowania. Niewielu jest partnerów, którzy nie tylko są w stanie dostarczyć urządzenie, ale także mają dużą wiedzę o stosowanej technologii i są skłonne tą wiedzą się dzielić. Cieszymy się, że między naszymi firmami wytworzyła się tak duża synergia – mówi Aage Søndergaard Nielsen, prezes i właściciel SonFlow. - Seco/Warwick jest uznanym specjalistą z zakresu lutowania miedzi. Zamówiony piec próżniowy, ze specjalnie przeprojektowanymi dyszami oraz przepustami prądowymi umożliwiającymi bezpieczniejsze lutowanie miedzią, zapewni nam dłuższą i niezawodną pracę podczas lutowania w warunkach eksploatacji przemysłowej  – podsumowuje Nielsen.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę