Zawiasy ze stali nierdzewnej do ciężkich zastosowań GN 237.3

Zawiasy ze stali nierdzewnej do ciężkich zastosowań GN 237.3 Elesa+Ganter

Wszystkie elementy zawiasów GN 237.3 zostały wykonane z materiałów charakteryzujących się odpornością na korozję i możliwością pracy w środowiskach agresywnych. Ponadto cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Zawias dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych.

Zwarta konstrukcja zawiasu, opiera się na dwóch ramionach, połączonych ze sobą osadzonym sworzniem obrotowym. Współpracujące ze sobą powierzchnie ramion, zostały oddzielone przesmarowanymi podkładkami oporowymi (Rys. 1).

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
Rys.1 Budowa zawiasu GN 237.3

Taka budowa, zapewnia płynne działanie mocno obciążonych zawiasów, nawet w przypadku obecności silnych drgań i wstrząsów. Przesmarowane elementy współpracujące, gwarantują maksymalne zwiększenie żywotności w najcięższych warunkach pracy.

W sprzedaży dostępne są dwa wykonania. Oba mocuje się śrubami z łbem stożkowym z tym, że jedno posiada dodatkowe pierścienie pozycjonujące (Rys. 2)

Rys.2 Dwa warianty montażu zawiasu: a) otwory pod śruby z łbem stożkowym, b) otwory pod śruby z łbem stożkowym wraz z podkładką oporową oraz pierścieniami pozycjonującymi

Zastosowanie zawiasu wyposażonego w pierścienie pozycjonujące, zapewnia stabilne mocowanie w pożądanej pozycji nawet przy dużych obciążeniach. Pierścienie zapobiegają przesunięciu bocznemu zawiasu i chronią śruby mocujące przed nadmiernymi siłami poprzecznymi.

Chcąc uchronić się przed deformacjami przy krawędziach, w przypadku mocowania zawiasów na cienkich płytach, sugerujemy zastosowanie wydłużonej wersji zawiasu GN 237.3 (Rys. 3). Wydłużone ramiona zawiasu posiadają dodatkowy otwór montażowy. Większa ilość otworów i ich szerszy rozstaw, pozwalają na efektywniejsze rozłożenie sił na powierzchni montażowej. W ofercie dostępne są wersje z wydłużonym jednym ramieniem oraz z wydłużonymi dwoma ramionami.
 

Rys.3 Wersja wydłużona zawiasu GN 237.3

Wszystkie wymienione wyżej cechy zawiasu umożliwiają przenoszenie, czterokrotnie większych obciążeń na parę zawiasów, względem klasycznego zawiasu GN 237 w wykonaniu nierdzewnym. Dzięki temu nowy zawias GN 237.3 jest idealnym produktem do:

  • mocowania ciężkich klap,
  • osłon i pokryw, pracujących w warunkach atmosferycznych i agresywnych środowiskach.

Znajdzie on również zastosowanie w branży kolejowej, transportowej oraz wojskowej itp.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę