Zastosowanie elementów Elesa+Ganter w przyrządach spawalniczych

Elementy Elesa+Ganter w przyrządach spawalniczych Elesa+Ganter

W obliczu nieustannie rozwijającego się, dynamicznego środowiska przemysłowego, gdzie precyzja i niezawodność stają się filarami sukcesu w procesach spawalniczych, firma Q4W zyskuje uznanie jako pionier w projektowaniu i produkcji zaawansowanych przyrządów spawalniczych. W realizacji swoich ambitnych celów, Q4W nie stoi jednak samotnie – kluczowym elementem ich sukcesu okazuje się partnerstwo z Elesa+Ganter Polska, która dostarcza wysokiej jakości elementy stanowiące ważny czynnik przy tworzeniu niezawodnych i precyzyjnych narzędzi.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Firma Q4W specjalizuje się w trzech kluczowych obszarach działalności tj.:

  • kształceniu oraz certyfikacji spawaczy, zapewniając wysoką jakość edukacji i umiejętności, niezbędnych w dzisiejszym dynamicznym środowisku przemysłowym
  • projektowaniem i wykonawstwie przyrządów spawalniczych, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla profesjonalnych warsztatów spawalniczych
  • spawaniu aluminium i stali nierdzewnej.

Dzięki temu firma Q4W stanowi kompleksowe wsparcie dla branży spawalniczej, łącząc w sobie edukację, inżynierię oraz produkcję w celu dostarczenia najwyższej jakości usług i produktów.

Rys. 1 Centrum szkolenia spawaczy firmy Q4W

W przyrządach do spawania ram pojazdów elektrycznych (Rys 2), konstruktorzy firmy Q4W wykorzystują wysokiej jakości rozwiązania od Elesa+Ganter. 

Szczególnie istotnymi elementami przy produkcji ram pojazdów elektrycznych są dociski, napinacze oraz zapięcia. Dzięki integracji elementów Elesa+Ganter, przyrządy spawalnicze Q4W nie tylko zapewniają precyzyjne i stabilne mocowanie, ale również gwarantują niezawodność i trwałość, spełniając najwyższe oczekiwania klienta  – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Rys. 2 Przyrząd do spawania ram pojazdów elektrycznych

Aby zagwarantować pewność mocowania detali w przyrządzie, konstruktorzy firmy Q4W zdecydowali się m.in. na dociskacze spawalnicze GN 810-230, które posiadają aż 2000 N siły przytrzymania. Dzięki tym parametrom dociskacze GN 810-230 idealnie nadają się do opisanego zastosowania.

Dociskacze z serii GN 810 z przylgą pionową lub poziomą

W przyrządach, które wykonują obrót zostały zastosowane dociskacze z serii GN 810.3 z dodatkową blokadą, która zapobiega odblokowaniu dociskacza, podczas gdy operator obraca przyrząd.

Dociskacze GN 810.3 z dodatkową blokadą

Ponadto w niektórych miejscach przyrządu, gdzie istniała potrzeba zwiększenia siły przytrzymania, zastosowano napinacz suwakowy GN 842-360-AS, który dysponuje siłą przytrzymania rzędu 5600 N. Wynika to między innymi z faktu, że korpus tego napinacza wykonany jest z kutej stali, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość.

Napinacze suwakowe GN 842 typ ciężki

 

Oprócz zastosowania docisków spawalniczych, firma Q4W stosuje również inne standardowe elementy Elesa+Ganter, które pozwalają na precyzyjny montaż oraz stabilne mocowanie detalu w przyrządzie m.in.: śruby dociskowe oraz pokrętła.

Ze względu na wymagane wysokie siły docisku, odporność na wysokie temperatury i odpryski, zamiast standardowych śrub dociskowych z poduszką gumową, w projekcie realizowanym przez Q4W zostały zastosowane śruby dociskowe GN 802. Tu zarówno śruba, jak i stopka są wykonane ze stali. Oba elementy są łączone poprzez pierścień zatrzaskowy w stopce. Połączenie to umożliwia również wahliwość stopy, co pozwala na jej dopasowanie do powierzchni dociskanej.

Śruby dociskowe GN 802

Ze względu na ryzyko uderzenia ramy przy wyciąganiu jej z przyrządu oraz na występujące odpryski oraz wysoką temperaturę, konstruktorzy Q4W zdecydowali się zastosować żeliwne pokrętło DIN 6336.

Pokrętła DIN 6336

Zastosowanie standardowych elementów firmy Elesa+Ganter pozwoliło stworzyć firmie Q4W najwyższej jakości przyrządy spawalnicze. Dzięki profesjonalnej obsłudze doradców technicznych Elesa+Ganter, konstruktorzy mają pewność, że dobrane przez nich produkty spełnią wymagania projektu.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę