Złącza o dużej wytrzymałości. Wiele zastosowań

RS Components
Reklama
Reklama

RS Components, światowy dystrybutor wielokanałowy, zaprezentował nową gamę złączy RS Pro o dużej wytrzymałości, w tym zaciski śrubowe, zaciski klatkowe oraz obudowy. Komponenty te są przeznaczone do zastosowań w sektorze przemysłowym, szczególnie w zastosowaniach dźwiękowych i oświetleniowych oraz w robotyce i sektorze maszyn.

W skład serii wkładek RS Pro A i B wchodzą zaciski śrubowe i zaciski klatkowe, które oferują doskonałe zabezpieczenie elektryczne i mechaniczne oraz aprobaty UL. Wszystkie wkładki mają uziemiony styk, który zabezpiecza urządzenie przed nieprawidłową polaryzacją, oraz styki we wkładce, dzięki czemu nie jest wymagane dodatkowe oprzyrządowanie. Wkładki dostępne są w popularnych rozmiarach, w tym 3 PE, 4 PE, 6 PE, 10 PE, 16 PE i 24 PE. Inne cechy to: rezystancja izolacji nie mniejsza niż 1010 Ω, wytrzymałość powyżej 500 cykli roboczych, przemysłowy zakres temperatur pracy od -40 do +125°C oraz palność UL90V0.

Reklama

Premiera obejmuje również dwie serie osłon i obudów wykonanych z odlewanego ciśnieniowo metalu o stopniu ochrony IP65. Obudowy RS Pro A, dostępne w rozmiarze 3A, wykonane są z cynkowego odlewu ciśnieniowego i oferują opcje wejścia górnego, wejścia bocznego, podłączenia typu kabel-kabel, montażu powierzchniowego oraz montażu przepustowego/przelotowego. Obudowy serii RS Pro B wykonane są z odlewu ciśnieniowego z aluminium i oferują modele z wejściem bocznym i górnym, a także opcje do montażu przepustowego/przelotowego oraz do montażu powierzchniowego z podwójnymi metalowymi dźwigniami w celu zapewnienia bezpiecznego zamknięcia. Seria B jest dostępna w rozmiarach 10B, 16B i 24B oraz opcjonalnie 6B z pojedynczą dźwignią blokującą.

Wszystkie produkty mają certyfikat RS Pro Seal of Approval, który potwierdza, że zostały przetestowane w celu spełnienia wszystkich odpowiednich norm przemysłowych. Złącza dostępne są w RS w regionach EMEA oraz Azja-Pacyfik.

Reklama

Źródło: RS Components

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama