Znamy zwycięzców Robo Challenge 2021

Znamy zwycięzców Robo Challenge 2021 Robo Challenge

W mijającym tygodniu w Zamku Topacz tuż koło Wrocławia odbyła się pierwsza edycja Robo Challenge. To pierwsze w Polsce profesjonalne zawody poświęcone programowaniu robotów przemysłowych, systemom automatyki przemysłowej, sterowań, bezpieczeństwa, wizji, oprzyrządowania oraz narzędzi do robotów.

Na specjalnie zaplanowanej i wykonanej ścieżce zadań i tak zwanych aplikacji zrobotyzowanych rywalizowały firmy zawodowo zajmujące się integracją robotów i budową stanowisk zrobotyzowanych oraz uczelnie techniczne z całego kraju.

Stanowiska konkursowe wyposażone zostały w roboty przemysłowe firmy FANUC. Szerokie spektrum modeli dostosowano do różnego rodzaju aplikacji. Od robotów współpracujących, poprzez szybkie i precyzyjne roboty typu scara czy delta aż po niezawodne LR Mate 200iD czy M10iD/12 stosowane do zadań montażowych oraz obróbcze.

Oprócz robotów przemysłowych w konkursie wykorzystano również robot transportowy AMR oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa, systemy wizyjne, kontroli siły, sterowniki PLC, napędy oraz najnowsze narzędzia i elementy automatyki.

W pierwszym dniu zawodów Robo Challenge i remisie w liczbie uzyskanych punktów o zwycięstwie zadecydował łączny czas wykonania zadań konkursowych. Tytuł zwycięzcy #RC2021 zdobyła firma Robo Trendy w składzie: Sylwester Kominek, Mateusz Grochal i Daniel Skrzypczyński.

zwycięzcy konkursu Robo Challenge

Miejsce drugie po zaciętej rywalizacji zajęła firma Amister. Na miejscu trzecim znalazła się firma FlexLink Polska.

W drugim dniu zawodów Robo Challenge i zmaganiach niezwykle zdolnych studentów zwyciężył zespół Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy w składzie: opiekun dr inż. Jarosław Panasiuk i zawodnicy: Adrianna Adamus–Chodorowska, Szymon Szafranek i Rafał Paszko.

zwycięzcy Robo Challenge

Miejsce drugie po zaciętej rywalizacji zajęła Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a trzecie Politechnika Wrocławska.

Partnerami technologicznymi zawodów #RC2021 były firmy FANUC Polska, SICK, Schunk, Lenze, Versabox, Troax oraz Tech-System.

Raz jeszcze gratulujemy uczestnikom oraz zwycięzcom Robo Challenge 2021 i już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji – podsumował zawody ich organizator Maciej Ratajczak.

Źródło: Robo Challenge

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę