Zwycięzców konkursu ANCA Tool of the Year 2021 poznamy na targach EMO Milano

Rozstrzygnięcie konkursu ANCA Tool of the Year 2021 na EMO ANCA

Zwycięzców tegorocznej edycji prestiżowego konkursu ANCA Tool of the Year poznamy podczas targów EMO Milano, które odbędą się na początku października br.

Rok temu przedstawiciele przemysłu z chęcią skorzystali z okazji zaprezentowania swoich umiejętności – napłynęło 30 zgłoszeń od firm z całego świata, a konkurs był obserwowany przez ponad 80 tysięcy fanów, generujących ponad 200 tysięcy reakcji na mediach społecznościowych. 

Nasza branża rozwija się prężnie dzięki kompetencjom narzędziowców. Większość przedmiotów używanych w codziennym życiu to efekt wysiłków i stale rosnących umiejętności producentów narzędzi skrawających, których rezultat stanowi wzrost złożoności, produktywności, trwałości i funkcjonalności narzędzi skrawających – mówi Patrick Boland, współzałożyciel ANCA. – Czwarta edycja konkursu ANCA Tool of the Year zyskała znaczny rozgłos, podnosząc profil narzędzi skrawających i wytwarzających je firm. Zachęcam wszystkich producentów narzędzi skrawających do zgłoszenia się do naszego konkursu i zaprezentowania swoich umiejętności.

Ciągły rozwój technologii narzędzi pokazał nam, że standardowe produkty są coraz łatwiejsze do wytworzenia, a wyzwanie stanowi stworzenie czegoś nowego i wykazanie kreatywności w procesie szlifowania. Technologia szlifowania stale zaskakuje ekspertów, również dzięki temu, że przekształcanie nowych pomysłów w rzeczywistość jest wspomagane elastycznym oprogramowaniem, takim jak na przykład ANCA iGrind – mówi Ivan Cuscov, dyrektor zakładu Cerin i juror tegorocznej edycji konkursu.

ANCA Tool of the Year 2021 – dwie kategorie

Zgłoszone do konkursu narzędzia będą oceniane w dwóch indywidualnych kategoriach, wyróżniających zarówno funkcjonalność, jak i kreatywność producentów narzędzi skrawających. 

Główna nagroda zostanie przyznana narzędziom #MadeonANCA, a zgłoszenia będą oceniane na podstawie kształtu i właściwości użytkowych narzędzi skrawających. Druga kategoria to najbardziej innowacyjne narzędzia wirtualne „Most innovative tool design – 2021”. Uczestnicy mają szansę na zaprezentowanie swojej kreatywności w wykorzystaniu oprogramowania do projektowania narzędzi i realizowania swoich pomysłów.

Zwycięzców konkursu ANCA Tool of the Year 2021 poznamy na targach EMO Milano zdjęcie w treści artykułu

Zwycięzca w kategorii #MadeonANCA otrzyma w nagrodę podzespoły, akcesoria lub oprogramowanie ANCA o wartości 10 tysięcy dolarów australijskich, natomiast zwycięzca w kategorii najbardziej innowacyjnego narzędzia wirtualnego – kompletny pakiet oprogramowania CIM.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 15 sierpnia br.

Zwycięzca konkursu #MadeonANCA z 2020 r. firma ARCH Cutting Tools zaprezentowała zaawansowane wykorzystanie wielu operacji iGrind z kilkoma złożonymi profilami. – Udział w konkursie, w którym uczestniczą najbardziej innowacyjni i zaawansowani technologicznie producenci narzędzi skrawających na świecie, to doświadczenie, które uczy pokory. Wykorzystamy rozgłos, jaki dała nam wygrana, jako motywację do dalszego sięgania poza granice możliwości narzędzi skrawających i spełnienia naszego głównego celu, jakim jest sprostanie wymaganiom klientów i wyzwaniom, jakie napotykają oni w codziennych zastosowaniach – mówi Jeff Cederstrom, prezes ARCH Cutting Tools.

Zwycięzca w kategorii narzędzia wirtualnego, polska firma JG Group pokazała kreatywne podejście, wykorzystując australijski akcent zainspirowany operą w Sydney, który wyglądał równie imponująco, co rzeczywisty budynek. Natomiast narzędzie firmy Turcars, zwycięzcy ex aequo, zaskoczyło wyjątkową konstrukcją. Nie miałem pojęcia, że nasze oprogramowanie może stworzyć coś tak pięknego i doskonałego – mówi Patrick Boland. 

Jurorzy konkursu:
    • Pat Boland, współzałożyciel i dyrektor generalny ANCA;
    • Ivan Cuscov, dyrektor zakładu Cerin;
    • Thomson Mathew, menedżer produktu ANCA;
    • Zoller. 

Pięciu finalistów zostanie ocenionych na targach EMO na podstawie następujących kryteriów:
    • Najlepsze wykończenie powierzchni na podstawie wartości Ra (średnia chropowatość) na powierzchni rowka lub nacięcia. 
    • Narzędzie o wymiarach najbardziej zbliżonych do tolerancji nominalnych podanych na rysunku pod względem średnicy i profilu (tj. dla tolerancji średnicy +/- 0,010 mm, pozytywnie zostanie ocenione narzędzie, którego wymiary mieszczą się w zakresie 0,005 mm).
    • Narzędzie szlifowane do najwyższej tolerancji zgodnie z rysunkiem (tj. pozytywnie zostanie ocenione narzędzie o najniższej tolerancji).
    • Poziom złożoności narzędzia (tj. pozytywnie zostanie ocenione narzędzie o większej liczbie etapów skrawania i profili).

Źródło: ANCA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę