1,5 miliarda subskrypcji 5G w 2024 r.

www.5g.co.uk
Reklama
Reklama

Szacuje się, że do końca 2024 r. zasięg 5G pokryje ponad 40% globalnej populacji, a ulepszony mobilny internet szerokopasmowy osiągnie poziom 1,5 miliarda abonamentów. Sprawi to, że, zgodnie z najnowszą edycją Ericsson Mobility Report, technologia 5G będzie najszybszą generacją technologii komórkowej, która zostanie wdrożona w skali globalnej.

Kluczowymi czynnikami wdrożenia technologii 5G jest zwiększona pojemność sieci, niższy koszt na gigabajt i nowe wymagania dotyczące użycia.

Reklama

Ameryka Północna i Azja Północno-Wschodnia będą przewodzić we wprowadzaniu 5G. Przewiduje się, że do końca 2024 r. w Ameryce Północnej subskrypcje 5G będą stanowić 55% subskrypcji mobilnych. Prognoza dla Azji Północno-Wschodniej wynosi ponad 43%. Prognoza dla Europy Zachodniej wskazuje, że do końca 2024 r. 5G będzie stanowić około 30% abonamentów mobilnych w tym regionie.

Wykorzystanie technologii NB-IoT i Cat-M1 napędza wzrost liczby połączeń komórkowych IoT na całym świecie. Przewiduje się, że z prognozowanych na 2024 r. 4,1 miliarda abonamentów IoT, liczba dla Azji Północno-Wschodniej wyniesie 2,7 miliarda - co odzwierciedla zarówno ambicje, jak i wielkość rynku IoT w tym regionie.

Zróżnicowane i zmieniające się wymagania w szerokim zakresie zastosowań skłaniają usługodawców do wdrażania na swoich rynkach zarówno NB-IoT, jak i Cat-M1.

Reklama

Pomiędzy trzecim kwartałem 2017 a trzecim kwartałem 2018 r. mobilny przesył danych wzrósł o 79% - Chiny były główną siłą napędową tego wzrostu.

W trzecim kwartale 2018 roku mobilny przesył danych wzrósł o 79% rok do roku, co jest najwyższym wzrostem od 2013. Wyraźny wzrost został spowodowany zwiększonym przesyłem danych na smartfon w Azji Północno-Wschodniej, głównie w Chinach. Przy wzroście ruchu na smartfon wynoszącym około 140% między końcem 2017 a końcem 2018 region odnotowuje drugi najwyższy poziom przesyłu danych na smartfon na poziomie 7,3 gigabajta na miesiąc. Jest to porównywalne do przesyłania danych wideo HD przez około 10 godzin miesięcznie.

>>Technologia 5G w Łodzi<<

Najwyższy ruch danych na jeden smartfon występuje w Ameryce Północnej do końca tego roku ma wynieść 8,6 gigabajtów na miesiąc - co można porównać do przesyłania danych wideo HD przez ponad 12 godzin miesięcznie.

Przewiduje się, że latach 2018-2024 łączny ruch danych w sieci komórkowej wzrośnie pięciokrotnie, a że do końca tego okresu sieci 5G będą obsługiwać 25% ruchu mobilnego.

Źródło: Ericsson

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama