200 wystawców i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających – podsumowanie EXPO Katowice

Targi EXPO Katowice 2022 z dobrymi wynikami – podsumowanie EXPO Katowice

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów EXPO Katowice – Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego zakończyła się sporym sukcesem. 200 wystawców, reprezentujących kilkaset firm z 13 krajów, do tego kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających, duże zainteresowanie mediów z kraju i ze świata – potwierdzają, że targi w tradycyjnej formule wciąż są potrzebne.

Stale się rozwijamy i rozrastamy, po raz pierwszy pojawili się wystawcy z USA i Indii, więc zdecydowanie uważam tegoroczne targi za spory sukces, ale też podkreślam, że ten sukces to głównie zasługa naszych wystawców – osoby zarządzające firmami oraz pracownicy tych firm, którzy w tym trudnym czasie i niewątpliwym kryzysie nie tylko w tej branży przetrwali i są z nami w tym roku zasługują na ogromny szacunek. Na pewno naszym sukcesem jest również to, że sprzedaliśmy całe 10 000 m2 powierzchni wystawienniczej – podkreśla Iwona Gramatyka, prezes EXPO Katowice, spółki organizującej Targi.

Nasze targi zyskały szerszą formułę i nowe profesjonalne segmenty wystawiennicze – pod wiodącą nazwą Międzynarodowe Targi EXPO Katowice Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego odbywają się także: Targi B2Energy, Targi EcoDom oraz Targi Maszyn i Urządzeń, przygotowanych zostało także wiele wydarzeń towarzyszących jak 5. Polski Kongres Górniczy, liczne interesujące branżowe konferencje i panele tematyczne, a także interesujące prezentacje. To wszystko sprawiło, że targi przyciągnęły nie tylko osoby z branży, ale także ciekawych mieszkańców, w tym bardzo dużo – co nas szczególnie cieszy – młodych ludzi – dodaje prezes Gramatyka.

W ramach targów odbył się konkurs dla wystawców, którego celem jest promowanie innowacyjnych rozwiązań oraz wspieranie i wyróżnianie tych firm, które stawiają na ciągły rozwój, badania, innowacje, a także konkurs dla studentów uczelni wyższych oraz studenckich kół naukowych – „Innowacje w Przemyśle EXPO Katowice”, który jest najlepszą okazją do zaprezentowania znakomitych pomysłów, projektów młodych, zdolnych ludzi, często wyprzedzających stosowane powszechnie rozwiązania. Z drugiej strony dla studentów to też znakomita okazja do pokazania się na rynku pracy, bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą.

osoba dorosła i dziecko obok cobota na targach
fot. Bartłomiej Zborowski

Oczywiście to wszystko by się nie udało gdyby nie wsparcie miasta Katowice. – Bardzo dziękuję panu prezydentowi Marcinowi Krupie. Tym bardziej, że przy organizacji tegorocznej edycji targów, w tym samym czasie skumulowało się w Katowicach kilka dużych imprez, jak choćby Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, Rajd Śląska czy też zbliżające się w weekend „Urodziny Katowic” – pogodzenie tego wszystkiego z pewnością było sporym wyzwaniem logistycznym, ale bardzo się cieszę że się udało, bo nie wyobrażam sobie już Targów EXPO Katowice w innym miejscu – podkreśla prezes EXPO Katowice.

Warto zwrócić uwagę, że tegoroczna edycja targów przypadła w szczególnym momencie historycznym i geopolitycznym, gdy całe środowisko przemysłu górniczego, energetycznego i hutniczego stoi przed nie lada wyzwaniem – zapewnieniem niezależności energetycznej naszego kraju. Targi to idealne miejsce do rozpoczęcia debaty na temat przyszłości, ale i teraźniejszości górnictwa w Polsce i Europie, gdyż właśnie taka formuła sprzyja dyskusji, ścieraniu się poglądów i wypracowywaniu kompromisów oraz ciekawych propozycji rozwiązań przewidywanego kryzysu.

Pamiętajmy, że targi to nie tylko pokaz maszyn, urządzeń, potencjału naszych dostawców, ale przede wszystkim miejsce do spotkań, dyskusji, nawiązania kontaktów biznesowych i współpracy firm na różnych płaszczyznach – Targi EXPO Katowice są od tego, by wystawcom zapewnić komfortowe warunki do realizacji ich celów.

Już dziś zapraszam wszystkich na kolejną edycję Międzynarodowych Targów EXPO Katowice, która już w dniach od 4 do 6 września 2024 r., oczywiście także w MCK w Katowicach – zaprasza Iwona Gramtyka, prezes zarządu EXPO Katowice.

Źródło: EXPO Katowice

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę