ABB dostarczy 2400 robotów dla Grupy BMW

ABB
Reklama
Reklama

Firma ABB w ciągu trzech następnych lat zainstaluje 2400 robotów w fabrykach BMW w Ratyzbonie w Niemczech i w chińskim Tiexi. Roboty ABB będą wykorzystywane do przenoszenia i przeładunku materiałów, jak również do procesów klejenia i spawania punktowego.

To nie pierwsze takie zamówienie, jakie BMW składa ABB, co stanowi dowód zaufania obu firm do siebie.

Reklama

- BMW to światowej klasy, myślący przyszłościowo klient - powiedział Per Vegard Nerseth, dyrektor Globalnej Jednostki Biznesu Robotyka ABB. - Jesteśmy dumni z tego, że BMW odnowiło relacje z nami i po raz kolejny postanowiło zaufać innowacyjnej technologii robotów ABB. Wytwórcy samochodów w sposób wyraźny przekonani są, że robotyzacja to rozsądna strategia biznesowa - dodał.

Roboty ABB umożliwiają klientom wdrażanie wydajnych systemów produkcyjnych, które w sposób nienaruszający równowagi ekologicznej wytwarzają wysokiej jakości produkty. Zakres produktów i rozwiązań ABB dla produkcji odchudzonej (lean manufacturing) obejmuje proces wytwarzania od nieosłoniętych elementów nadwozi po końcowy montaż nadwozia. Roboty zwiększają konkurencyjność, jednocześnie optymalnie stosując się do specyfikacji klienta. ABB zainstalowała ponad 200 tysięcy robotów na całym świecie.

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama