ABB rozszerza ofertę robotów SCARA

ABB rozszerza ofertę robotów SCARA ABB

ABB rozszerza swoją ofertę robotów SCARA, wprowadzając na rynek model IRB 920T. Został on zaprojektowany, by spełnić wymagania przemysłu elektronicznego w zakresie szybkiej produkcji w coraz bardziej złożonych procesach produkcyjnych. IRB 920T zapewnia najwyższy poziom szybkości, dokładności i powtarzalności w zadaniach montażu, kompletacji i przenoszenia. Robot IRB 920T SCARA jest dostępny w sprzedaży na całym świecie od 20 września.

Konieczność szybkiego reagowania firm na zmieniające się wymagania konsumentów sprawia, że roboty SCARA są popularnym wyborem dla linii produkcyjnych, gdzie szybkie i dokładne działanie jest kluczem do zapewnienia maksymalnej jakości produktu – powiedział Antti Matinlauri, szef działu zarządzania produktem w Robotyce ABB. – Wraz z kontrolerem ABB OmniCore IRB 920T jest częścią nowej generacji zrobotyzowanych rozwiązań ABB, które pomagają producentom być o krok przed zmieniającymi się wymaganiami rynku.

Z czasem cyklu 0,29 sekundy IRB 920T jest szybszy niż inne roboty SCARA w tej klasie i do 14% szybszy niż obecny robot SCARA IRB 910SC firmy ABB, umożliwiając produkcję większej liczby wyrobów w ciągu godziny. Dzięki maksymalnej ładowności w zakresie 6 kg i dostępności w różnych wariantach o zasięgu 450, 550 i 650 mm, może być instalowany na liniach produkcyjnych do obsługi różnych elementów, od pojedynczych komponentów po zmontowane produkty.

Kluczem do wydajności IRB 920T jest jego powtarzalność. Oferując wiodącą w swojej klasie spójność, IRB 920T może pracować szybko bez ryzyka wystąpienia błędów, umożliwiając osiągnięcie najwyższego poziomu jakości produkcji przy minimalnych lub zerowych stratach. Elastyczność ta jest dodatkowo wspierana przez lekką i oszczędzającą miejsce konstrukcję. Ważący zaledwie 24 kg IRB 920T jest o 10% lżejszy od innych robotów SCARA w swojej klasie, co pozwala na obniżenie kosztów projektowania ogniw dzięki wyeliminowaniu konieczności stosowania dodatkowych materiałów do podtrzymywania robota. Dzięki wewnętrznemu prowadzeniu wszystkich kabli w celu wyeliminowania zakłóceń urządzenie oferuje również kompaktowe wymiary, umożliwiając optymalizację dostępnej przestrzeni produkcyjnej.

Źródło: ABB

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę