Aluminiowe profile konstrukcyjne z rowkiem teowym od Elesa+Ganter

Aluminiowe profile konstrukcyjne z rowkiem teowym Elesa+Ganter

Elesa+Ganter rozszerzyła swoją ofertę o nową kategorię produktów - profile aluminiowe konstrukcyjne. Nowy system, składający się z elementów do konstruowania, uniwersalnych maszyn oraz urządzeń cieszy się dużą popularnością. Profile, wytwarzane z ciągnionego aluminium, wyróżniają się wysoką jakością i przynoszą szereg korzyści, sprawiając, że są one kluczowe w wielu obszarach zastosowań.

Kiedy myślimy o konstrukcyjnych profilach aluminiowych, przyświeca nam wizja tworzenia lekkich, a zarazem niezwykle wytrzymałych konstrukcji. Ta unikalna kombinacja właściwości sprawia, że nasze profile są idealnym wyborem dla projektów, które wymagają stabilności i niezawodności. Niezależnie od tego, czy nasze produkty znajdą zastosowanie w budowie maszyn, systemach przenośnikowych, transportowych rozwiązaniach wewnętrznych, wyposażeniu sklepów czy konstrukcjach stoisk wystawowych, ich wszechstronność otwiera drzwi do realizacji niemal każdego projektu. Jestem dumny, że nasze aluminiowe profile konstrukcyjne mogą być podstawą tak wielu różnorodnych i innowacyjnych rozwiązań – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Powiązane firmy

Profile aluminiowe są często stosowane w obszarach, w których wymagana jest trwałość i odporność na korozję. Aluminium jest naturalnie odporne na korozję, co czyni go doskonałym wyborem do stosowania na zewnątrz lub w wilgotnym środowisku.

W ofercie Elesa+Ganter wyszczególnione zostały dwie serie profili aluminiowych konstrukcyjnych i akcesoriów do nich. Normy posiadające w oznaczeniu literkę „b” oznaczają system kompatybilny z profilami Bosch, a te z literką „i” kompatybilność z systemem Item. Należy na to zwrócić szczególną uwagę przy zakupie odpowiedniej techniki przyłączeniowej lub akcesoriów.

Profile konstrukcyjne wraz z akcesoriami

Same profile aluminiowe są już niezwykle wszechstronne i użyteczne. Jednak ich możliwości zastosowania i funkcjonalność poszerza szeroka gama akcesoriów. Akcesoria takie jak: łączniki, wsporniki, nakrętki teowe i zaślepki końcowe, umożliwiają budowę bardzo wszechstronnych konstrukcji do różnych zastosowań.

Profile aluminiowe konstrukcyjne oferowane są przez Elesa+Ganter jako produkty standardowe, o długościach 2 lub 3 m i opakowaniach od 4 do 1 sztuki w zależności od wielkości przekroju profilu. Standaryzacja taka daje możliwość szybkiego zakupu nawet niewielkiej ilości profili i komponentów pod bieżące potrzeby klienta.

Paczki profili i komponentów są składowane w wersji gotowej do wysyłki, dzięki czemu mogą dotrzeć do klienta już w 24h. Zunifikowanie długości profili standardowych do 2 i 3 metrów znacząco obniżyło również koszty transportu. Dotyczy to szczególnie profili dwumetrowych, które dostarczane są przesyłką kurierską. Profile o takich długościach wymagają też mniej przestrzeni do ich składowania. Na indywidualne życzenie istnieje możliwość pocięcia standardowych profili na odcinki dowolnej długości, z dokładnością do 0,1mm. Koszt cięcia profili został również zestandaryzowany i wynosi jedynie 5 PLN.

Poniżej przedstawiony został skrótowy opis aktualnie dostępnych komponentów z zakresu aluminiowych profili konstrukcyjnych:

Konstrukcyjne profile aluminiowe. Dostępne w różnych rozmiarach oraz w wykonaniu „lekkim” i „ciężkim”.

Rys. 1. Profile aluminiowe konstrukcyjne GN 10b, GN 10i, GN 11i

Akcesoria pozwalające na połączenie konstrukcyjnych profili aluminiowych pod kątem prostym.

Rys. 2 Łączniki do prostopadłych połączeń profili GN 25b, GN 26b, GN 20i, GN 21b, GN 22i

Łączniki automatyczne umożliwiające zarówno prostopadłe, jak i doczołowe łączenie aluminiowych profili konstrukcyjnych.

Rys. 3 Łączniki do połączeń prostopadłych oraz doczołowych profili konstrukcyjnych GN 23b oraz GN 23i

Nakrętki teowe do aluminiowych profili konstrukcyjnych.

Rys. 4 Nakrętki do rowków teowych w aluminiowych profilach konstrukcyjnych GN 50b, GN 50i, GN 51b

Łączniki kątowe obrotowe. Umożliwiają połączenie dwóch skrzyżowanych profili pod dowolnym kątem

Rys.5. Łączniki kątowe obrotowe GN 41b, GN 41i, GN 42i

Łączniki kątowe rekomendowane do prostopadłego łączenia dwóch profili konstrukcyjnych lub mocowania do profili dodatkowego osprzętu

Rys. 6 Łączniki kątowe GN 30b, GN 30i

Łączniki kątowe GN 32i umożliwiają jednoczesne prostopadłe połączenie profili konstrukcyjnych oraz wsporników pod kątem 45°

Rys. 7 Łączniki kątowe GN 32i

Łączniki kostkowe GN 33b są rekomendowane do zewnętrznego łączenia dwóch lub trzech aluminiowych profili konstrukcyjnych pod kątem prostym.

Rys. 8 Łączniki kostkowe GN 33b

Płyty transportowe i montażowe GN 80i pozwalają zamocować stopy, zestawy kołowe i inne akcesoria do aluminiowych profili konstrukcyjnych.

Rys. 9 Płyty transportowe i montażowe GN 80i

Nakrętki z kołnierzem GN 53b ułatwiają montaż różnego rodzaju komponentów, ponieważ kołnierz zastępuje konieczność stosowania podkładki.

Rys. 10 Nakrętki z kołnierzem GN 53b

Profile maskujące, krawędziowe oraz zaślepki – służą do estetycznego wykończenia zabudowy opartej na profilach konstrukcyjnych. Pod profilami maskującymi, wewnątrz rowków teowych często prowadzone są kable, przewody, itp. Dodatkowo, profile umożliwiają montaż różnego rodzaju paneli ze szkła lub tworzywa, dzięki której powstaje zamknięta zabudowa.

Rys. 11 Profile maskujące, krawędziowe oraz zaślepki do konstrukcyjnych profili aluminiowych

Nowa grupa produktowa jaką są aluminiowe profile konstrukcyjne oraz akcesoria, doskonale sprawdzi się w:

  • Budowie maszyn i urządzeń;
  • Konstrukcjach stanowisk laboratoryjnych;
  • Oprzyrządowaniu okołoprodukcyjnym;
  • Utrzymaniu ruchu w zakładach produkcyjnych;
  • Budowie mebli i wyposażenia warsztatowego;
  • Tworzeniu zabudowy stoisk targowych;
  • Budowie obudów ochronnych oraz dźwiękochłonnych.

Powyższe przykłady aplikacji nie wyczerpują możliwości zastosowań profili konstrukcyjnych, ponieważ tę ogranicza jedynie wyobraźnia konstruktora.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę