ANCA wyróżnia i nagradza

#ANCATooloftheYear2022 - globalne uznanie i nagrody ANCA

Firma ANCA w organizownym konkursie ANCA Tool of the Year 2022 oferuje uczestnikom globalne uznanie i nagrody o wartości tysięcy dolarów. W branży, która zmienia się w mgnieniu oka, poprez swók konkurs firma docenia ogromne doświadczenie i kreatywność rzemieślników, którzy tworzą nową generację narzędzi skrawających.

Piąty rok z rzędu, istotny w branży konkurs ANCA odbędzie się w 2022 roku na pierwszej edycji targów GrindingHub w Stuttgarcie w Niemczech - miejsca spotkań, w którym można zapoznać się z nowymi rozwiązaniami technologii szlifowania. Konkurs, będący „Oskarami” branży narzędzi skrawających, pozwala uczestnikom i zwycięzcą zyskać uznanie marki, jak również wygrać nagrody pieniężne i rzeczowe. W zeszłym roku, wydarzenie to było obserwowane online przez ponad 8,1 miliona osób w mediach, a 37 wpisy globalne zostały odczytane przez ponad 202 480 fanów i wygenerowały ponad 200 tysięcy reakcji na mediach społecznościowych.


„Każdego roku wprowadzana jest kolejna, stopniowa zmiana technologii, która umożliwia wytwórcom narzędzi skrawających zwiększenie zaawansowania realizowanych przez nich procesów projektowania i produkcji. W tym roku, na targach GrindigHub prezentujemy nasz zintegrowany system produkcyjny ANCA (AIMS) - ogromny skok w technologii pozwalający na stworzenie fabryki przyszłości. Wydajny, automatyczny i działający 24 godziny na dobę zakład AIMS wykorzystuje modułowe skrypty, metody zdalnego dostępu oraz nowoczesne maszyny zapewniające najwyższą wydajność działania” mówi Patrick Boland, współzałożyciel ANCA.

„Dzięki ponad 40-letniej obecności w branży stale wiedziemy prym w projektowaniu zaawansowanej technologii. W 1986 roku zaprezentowana została TG4 - pierwsza na świecie maszyna z automatycznym pomiarem geometrii narzędzia umożliwiająca przeostrzanie. Przeglądając zgłoszenia do konkursu Tool of the Year, zawsze podziwiam pasję i talent naszych klientów, którzy wykorzystują wszystkie możliwości maszyn, tworząc prawdziwe arcydzieła. Kreatywne wykorzystanie niestandardowego oprzyrządowania jest niesamowite. Możliwość ograniczenia czasu konfiguracji, poprawy czasu cyklu lub nawet wyeliminowania narzędzia dzięki zastosowaniu nowoczesnych, niestandardowych narzędzi z węglika powinny być na celowniku wszystkich warsztatów. Jestem dumny będąc częścią tego konkursu i mam nadzieję, że pozwoli on zwiększyć świadomość korzyści płynących z niestandardowego oprzyrządowania!” mówi John Saunders z Saunders Machine Works, założyciel kanału YouTube NYC CNC  i po raz pierwszy - juror konkursu.

Fanar z Polski mógł odebrać nagrodę za runner-up w kategorii #MadeonAnca na targach EMO w Mediolanie
Fanar z Polski mógł odebrać nagrodę za runner-up w kategorii #MadeonAnca na targach EMO w Mediolanie

 

ANCA Tool of the Year 2022 

Klienci mogą wybrać swoje ulubione narzędzia, a zwycięzcy konkursu Tool of the Year zostaną wyłonieni i ogłoszeni na żywo na targach IMTS. Oceniane będą narzędzia w dwóch indywidualnych kategoriach, wyróżniających zarówno funkcjonalność, jak i kreatywność producentów narzędzi skrawających.


• Główna nagroda zostanie przyznana narzędziom #MadeonANCA, a zgłoszenia będą oceniane na podstawie kształtu i właściwości użytkowych narzędzi skrawających.


• Druga kategoria to najbardziej innowacyjne narzędzia wirtualne „Most innovative tool design”. Uczestnicy mają szansę na zaprezentowanie swojej kreatywności w wykorzystaniu oprogramowania do projektowania narzędzi i realizowania swoich pomysłów. 

Zwycięzca w kategorii #MadeonANCA otrzyma w nagrodę podzespoły, akcesoria lub oprogramowanie ANCA o wartości 10 tysięcy dolarów australijskich lub wycieczkę do siedziby głównej ANCA w Melbourne w Australii. Ta wyjątkowa nagroda jest połączona również z dostępem, jako ANCA VIP, do wyjątkowych możliwości, jakie dają nasi eksperci ANCA. Zwycięzca w kategorii najbardziej innowacyjnego narzędzia wirtualnego otrzyma kompletny pakiet oprogramowania CIM. 

Zgłoszenia można wysyłać od 17 maja do 8 sierpnia.

Konkurs ma na celu wyróżnienie pasji i rzemiosła producentów narzędzi, jak również najwyższych umiejętności całej społeczności narzędziowców. 

Jurorzy konkursu:

  •  Pat Boland, współzałożyciel i dyrektor generalny ANCA
  • John Saunders, Saunders Machine Works i założyciel kanału YouTube NYC CNC
  • Xiaoyu Wang, menedżer produktu ANCA
  • Santosh Plakkat, menedżer produktu ANCA
  • Darren Fox, menedżer produktu ANCA
  • Zoller – pomiar profilu i średnicy 

 
Pięciu finalistów zostanie ocenionych na targach IMTS na podstawie następujących kryteriów:

  • najlepsze wykończenie powierzchni na podstawie wartości Ra (średnia chropowatość) na powierzchni rowka lub nacięcia.
  • narzędzie o wymiarach najbardziej zbliżonych do tolerancji nominalnych podanych na rysunku pod względem średnicy i profilu (tj. dla tolerancji średnicy +/- 0,010 mm, pozytywnie zostanie ocenione narzędzie, którego wymiary mieszczą się w zakresie 0,005 mm)
  • narzędzie szlifowane do najwyższej tolerancji zgodnie z rysunkiem (tj. pozytywnie zostanie ocenione narzędzie o najniższej tolerancji)
  • poziom złożoności narzędzia (tj. pozytywnie zostanie ocenione narzędzie o większej liczbie etapów skrawania i profili)

Źródło: na podstawie informacji prasowej firmy ANCA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę