ArcelorMittal Poland przesuwa ponowne uruchomienie wielkiego pieca w Krakowie

ArcelorMittal
Reklama
Reklama

ArcelorMittal Poland poinformował o podjęciu decyzji o odłożeniu w czasie procesu uruchomienia wielkiego pieca w Krakowie.

Decyzja o nieuruchamianiu instalacji w zakładanym wcześniej terminie – czyli w drugiej połowie marca – wynika z niepewności związanej z rozprzestrzenianiem się w Europie wirusa COVID-19 oraz z faktu, że firma nie jest w stanie przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja. Część klientów ArcelorMittal zamyka zakłady bądź ogranicza zamówienia.

Reklama

Musimy działać odpowiedzialnie – dbać o naszych pracowników i nasze instalacje. Biorąc pod uwagę niepewność, z którą mamy do czynienia i fakt, że nie wiemy, jak COVID-19 będzie się rozprzestrzeniał w Europie, to jedyna słuszna decyzja. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że monitorujemy rozwój sytuacji i pozostajemy przy naszej wcześniejszej deklaracji dotyczącej ponownego uruchomienia części surowcowej w Krakowie jak tylko sytuacja się unormuje – mówi Marc De Pauw, dyrektor generalny i prezes zarządu ArcelorMittal Poland.

Reklama

Źródło: ArcelorMittal Poland

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama