AWBUD wkracza w projekty energetyczne

PixaBay
Reklama
Reklama

Grupa budowlana AWBUD liczy na podpisanie nowych kontraktów na usługi rewitalizacyjne oraz w ramach projektów związanych z branżą energetyczną.

W przyszłości nie wyklucza spróbować sił również w innych gałęziach przemysłu, m.in. w hutnictwie oraz chemii. Nie obawia się przy tym presji ze strony konkurentów. Zdaniem prezesa Michała Wuczyńskiego rynek generalnego wykonawstwa jest bardzo chłonny, a koniunkturę powinny wspierać przetargi związane z budową infrastruktury drogowej i kolejowej.

Reklama

Bierzemy udział w wielu projektach w zakresie rewitalizacji. Kończymy obecnie nasze stare projekty. Liczymy na podpisanie nowych kontraktów i znaczący wpływ przychodów z tego tytułu – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Michał Wuczyński, prezes zarządu Awbud SA.

Grupa Awbud uczestniczyła w największych polskich projektach rewitalizacyjnych, takich jak m.in. przebudowa Galerii Mokotów, rewitalizacja Galerii Wileńskiej czy odnowienie biurowców Adgar Park West w Warszawie.

W 2015 roku przychody Awbudu w obszarze budownictwa komercyjnego, w tym rewitalizacji, przekroczyły 88 mln zł.

Występujemy także jako podwykonawca w licznych projektach związanych z branżą energetyczną. Usługi w tym obszarze, a konkretnie w zakresie instalacji mechanicznych, realizuje zarówno nasza spółka zależna – Instal Lublin, jak i nasz biznes żelbetowy – Awbud Żelbet – informuje Wuczyński.

Reklama

Prezes spółki tłumaczy, że wszystkie najważniejsze przedsięwzięcia związane z branżą energetyczną realizowane są przy współudziale Awbudu. Wśród nich znajdują się m.in. prace dla elektrowni Opole, Włocławek czy Jaworzno. W portfolio zrealizowanych usług znajdują się także usługi związane z budową nowego bloku Elektrowni Kozienice.

Większość poważnych budów energetycznych ma udział w naszym portfelu zleceń podwykonawczych, żelbetowych albo instalacji mechanicznych – stwierdza przedstawiciel spółki. – Biznes jest bardzo rozwojowy i liczymy na dalsze zlecenia – dodaje.

Projekty dla budownictwa przemysłowego były w ubiegłym roku drugim, najważniejszym obszarem działalności Awbudu. Grupa uzyskała w tym segmencie blisko 80 mln zł przychodów, co jest wynikiem o 67 proc. lepszym niż rok wcześniej.

Spółka liczy na realizację projektów związanych nie tylko z energetyką, lecz także z innymi gałęziami przemysłu. W 2016 roku podpisała m.in. kontrakt ze spółką CMC Poland na wymianę maszyny odlewniczej w hucie szkła w Zawierciu. W swoim portfelu ma także zlecenia dla przemysłu chemicznego. Zarząd spółki nie obawia się jednocześnie presji ze strony konkurencji.

Jeśli popyt na usługi podwykonawcze pojawi się również w zakresie infrastruktury, czy to drogowej, czy kolejowej, to firmy mogą mieć problemy ze znalezieniem podwykonawców – stwierdza Wuczyński. – Natomiast nie jest to powód do zmartwień dla naszej spółki. Będzie to miało raczej pozytywny wpływ na marże tego biznesu, co przełoży się także na naszą rentowność – podkreśla.

Źródło: Newseria

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama