Bezpłatne webinarium: 5 nietypowych zastosowań druku 3D

Bezpłatne webinarium: 5 nietypowych zastosowań druku 3D Pixabay

Potencjał technologii przyrostowych cały czas się rozszerza. By nie pzoostawać w tyle za konkurencją, warto dowiedzieć się, jak aktualnie ksztaltuje się m.in. rynek druku 3D, a także zobaczyć, w jaki sposób tę technologię wykorzystuje się w praktyce. Można to zrobić dzięki inicjatywie firmy CadXpert. Już 18 maja odbędzie się bezpłatne webinarium zatytułowane "5 aplikacji druku 3D, o których nie mieliście pojęcia".

Jak firmy wykorzystują technologie przyrostowe? W jaki sposób druk 3D pozwala ograniczać koszty oraz czas dostawy części zamiennych, prototypów, a nawet części do użytku końcowego? Poznaj praktyczne możliwości drukarek 3D oraz materiałów do druku. W pracowni usług druku 3D firmy CadXpert powstaje wiele interesujących projektów. Podczas najbliższego webinarium osoby chętne będą w stanie zobaczyć 5 nietypowych zastosowań właśnie druku 3D.

Webinarium rozpocznie się od przeglądu dostępnych technologii druku 3D oraz nowości systemowych takich jak urządzenia i materiały. Następnie zostanie zaprezenotwany moduł "Druk 3D w praktyce", w ramach którego nie zabraknie następujących tematów: autonomiczny robot transportowy do hal magazynowych, komponenty do hełmów dla służb mundurowych, obudowy kontrolerów elektronicznych - produkcja niskoseryjna, prototypy zniczy dla huty szkła oeaz model dla kolejnictwa: adapter do sprzęgu Scharfenberga. Jako zwieńczenie webinarium planowana jest sesja pytań i odpowiedzi.

Prelegentem będzie Szymon Staszczak – absolwent kierunku inżynieria materiałowa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który od kilku lat zajmuje się serwisem, instalacją oraz obsługą systemów druku 3D markek: Stratasys, MakerBot czy Formlabs. Ponadto prowadzi szkolenia wdrożeniowe dla firm z obsługi drukarek 3D w technologiach FDM i SLA.

Bezpłatne webinarium odbędzie się 18 maja (wtorek). Początek o godz. 11:00. Spokanie w formie online będzie trwało około godziny. Webinarium będzie można oglądać na żywo lub otrzymać dostęp do nagrania. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, mogą zarejestrować się poprzez specjalny formularz

Źródło: CadXpert

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę