Bezprzewodowy system wskaźników ELESA+GANTER z nagrodami za wzornictwo przemysłowe

System wskaźników Elesa+Ganter został nagrodzony Elesa+Ganter

Bezprzewodowy system wskaźników DD52R-E-RF i DD51-E-RF został wyróżniony przez międzynarodowe jury trzech prestiżowych konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego: German Design Award 2023 w kategorii „Excellent Product Design - Industry”, German Innovation Award 2023 – nagroda Special Mention w kategorii Excellence in Business to Business oraz Red Dot Design Award 2023 w kategorii „Innovative Products”.

System ELESA+GANTER został doceniony przede wszystkim za możliwość obsługi jednocześnie maksymalnie 36 wskaźników położenia DD52R-E-RF i DD51-E-RF,  połączonych z jednostką sterującą UC-RF za pomocą częstotliwości radiowej zgodnej z Ethernet, Profinet lub Modbus. Rozwiązanie to jest rekomendowane do ręcznego pozycjonowania nastaw w „inteligentnych” maszynach, gdzie wymagane są częste zmiany referencji.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Minimalizacja czasu przezbrajania, błędów produkcyjnych i ograniczenie kosztów przestojów maszyn związanych ze zmianą referencji przekłada się na zwiększoną produktywność zakładu, oszczędność zasobów i zwiększoną wydajność. Dodatkowo system nie wymaga stosowania przewodów, co przekłada się na prosty montaż w nowych lub istniejących urządzeniach. Komunikacja wskaźników z jednostką sterującą UC-RF pozwala zaoszczędzić czas, a także wyeliminować błędy ludzkie podczas przezbrajania w porównaniu z klasycznymi wskaźnikami mechanicznymi i tabelą nastaw.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę