Branża leasingowa w tym roku wzrośnie o 20 procent

Reklama
Reklama

Ożywienie w gospodarce napędza rynek leasingu, a dobry wynik branży leasingowej rozkręca gospodarkę. Zdaniem ekspertów ten rok branża leasingowa zakończy nawet 20-procentowym wzrostem.

Łączna flota pojazdów zarządzana przez firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Samochodów, organizacji skupiającej 16 najważniejszych na polskim rynku firm leasingujących auta, to prawie 120 tysięcy samochodów osobowych i dostawczych. Roczne tempo wzrostu tego typu usług to blisko 15 procent. I to już są pokaźne wzrosty - tłumaczy Marek Małachowski, prezes Polskiego Związku Leasingu i Wynajmu Pojazdów. - Ożywienie na runku leasingu widać od kilku kwartałów. Co trzeci sprzedany samochód jest brany w leasingu. To oznacza, że jesteśmy stabilnym kołem zamachowym rynku motoryzacyjnego – uważa Małachowski.

Reklama

 

Firmy wybierają pełną usługę

I ten sektor nadal będzie się rozwijać, a to napędza cały rynek motoryzacyjny. - Ostatnio coraz wyraźniej widzimy wzrost naszej branży. Firmy wolą się skupić na swojej podstawowej działalności, a nie tracić czas i energii na zarządzanie swoją flotą samochodową. To powoduje zwiększone zainteresowanie leasingiem wraz z pełną usługą. Nie chodzi tylko o leasing finansowy, ale także o całe spektrum usług, takich jak ubezpieczenie, serwis, czy samochód zastępczy – wyjaśnia gość. - Minimalizujemy wszelkie czynności administracyjne związane z zarządzaniem flotą samochodową – dodaje Marek Małachowski.

Reklama

Około 1/3 użytkowanych przez firmy auto funkcjonuje w leasingu, na Zachodzie ten wskaźnik wynosi 70 proc..

Dobre wyniki branży leasingowej to też dobry wskaźnik dla całej gospodarki - bo oznaczają, że firmy chcą inwestować i optymistycznie oceniają przyszłość. A zdaniem ekspertów ten rok branża zakończy nawet 20-procentowym wzrostem.

źródło: Polskie Radio

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama