Branża tworzyw sztucznych spotka się w maju w Kielcach

Targi Plastpol ponownie w maju w Kielcach Targi Kielce

Tegoroczne XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol powracają do swojego tradycyjnego, majowego terminu. To jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń branży tworzyw sztucznych odbędzie się w dniach 24-27 maja 2022 r.

Kieleckie Targi Plastpol już od ćwierć wieku są centralnym punktem spotkań biznesu i dialogu krajowych i światowych koncernów sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie Środkowo-Wschodniej. W halach Targów Kielce zaprezentowane zostaną najnowsze maszyny 
i rozwiązania techniczne wiodących koncernów branżowych. Wiele z nich do dnia targów trzymane jest w ścisłej tajemnicy handlowej. Wystawią się firmy z Europy, m.in. z Portugalii, Niemiec czy Szwajcarii, ale też potentaci spoza Starego Kontynentu, w tym np. z Kataru i Iranu.

Targi Plastpol to jednak nie tylko maszyny i oferty zakupowe. To także spotkania, seminaria, kursy, a co za tym idzie możliwość spotkania się twarzą w twarz i wymiana doświadczeń z ekspertami z całego świata. W tym roku na uczestników czekają seminaria Plastech-Info, podczas których podjęty zostanie temat rozwoju technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych, oraz spotkania biznesowe, w tym rozpoczynająca wydarzenie, coroczna konferencja prasowa przygotowana przez stowarzyszenie PlasticsEurope Polska. Przy okazji targów organizatorzy przygotowali także serie szkoleń i prezentacji podejmujących szeroko pojętą tematykę branży tworzyw sztucznych.

Plastpol okazją do rywalizacji

Na targi wraca konkurs Omniplast, którego celem jest popularyzacja wiedzy nt. tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Konkurs skierowany jest do wszystkich firm, które będą wystawcami 26. edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych. Trzej najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody o łącznej wartości 12 tys. zł. 

Przy okazji tegorocznej edycji targów rozdane zostaną też Medale Targów Kielce. Jury składające się ze specjalistów i znawców branży wybierze najlepszy produkt, ale nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną także za najlepsze stoisko i sposób prezentacji. Wręczenie odbędzie się podczas uroczystej gali Platinum Plast.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę