Chiński oddział Seco/Warwick dostarczy rozwiązanie Grupie Andritz

Chiński oddział Seco/Warwick dostarczy rozwiązanie Grupie Seco/Warwick

Austriacki globalny producent kompletnych linii do produkcji i obróbki taśm walcowanych na zimno zamówił pionowy piec próżniowy od Seco/Warwick. Pierwszy piec próżniowy w całości wyprodukowany w zakładach w Tianjin Grupy Seco/Warwick.

Zamówiony piec to pionowe urządzenie próżniowe wyposażone w grafitową komorę oraz system chłodzenia gazem. Piec charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami komory – 1500×1500 mm, a maksymalna waga załadunku wynosi 2500 kg. Charakterystyczną cechą urządzenia, która została specjalnie zaprojektowana dla Andritz Chiny, jest obrotowa retorta, która gwarantuje równomierny rozkład temperatury całego wsadu i minimalizuje ryzyko deformacji elementów.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– Pracowaliśmy już z Grupą Andritz, ale tym razem to pierwszy kontrakt z naszym oddziałem chińskim. Zamówiony Vector do procesów hartowania w gazie wyprodukowany jest w naszym chińskim zakładzie, co znacznie skraca proces dostawy rozwiązania do klienta. Poza szybkością realizacji projektu (tj. od momentu jego zamówienia do wdrożenia) należy podkreślić zalety lokalnej obsługi oraz komunikacji, które ułatwiają partnerski dialog – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Produktów Próżniowych w Grupie Seco/Warwick.

Proces zamówienia pionowego pieca próżniowego poprzedziła wizyta przedstawicieli Andritz w chińskim oddziale Seco/Warwick. Klient odwiedził fabrykę Seco/Warwick China, a także lokalnych konkurentów w celu zbadania i omówienia technologii. O wyborze Seco/Warwick zadecydowały profesjonalna obsługa, jakość oraz długoletnia relacja.

Piec Vector – lider w segmencie pieców próżniowych do obróbki metali, zapewnia precyzyjną kontrolę i jednorodność produktów podczas procesu. To bardzo ważne szczególnie przy produkcji elementów wymagających wyjątkowej jakości. Seco/Warwick, realizując ten projekt opracowało dedykowane dla Partnera rozwiązania, by jeszcze bardziej spełnić wysokie oczekiwania i potrzeby produkcji.

Andritz to światowy lider rynku hydroenergetycznego, przemysłu celulozowo-papierniczego oraz obróbki metali. Notowana na giełdzie Grupa, założona 170 lat temu ma siedzibę w Graz w Austrii. Zatrudnia ponad 27 tysięcy pracowników w 280 lokalizacjach.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę