Chwilowe problemy w krakowskiej hucie

ArcellorMittal
Reklama
Reklama

W sobotę, 11 lutego br., w krakowskiej hucie doszło do emisji niezorganizowanej znad hali stalowni. Usterkę udało się usunąć jeszcze w sobotę.

Spaliny powstające w procesie produkcji stali odprowadzane są bezpośrednio znad konwertora (urządzenie do produkcji stali) i trafiają do mokrej oczyszczalni. W sobotę niskie temperatury spowodowały zamarznięcie rury odpływowej stanowiącej część tej instalacji. To z kolei przełożyło się na zmniejszenie wydajności odpylania. Większość pyłów została skierowana do oczyszczalni, ale niestety część z nich trafiła do atmosfery - doszło do emisji niezorganizowanej znad hali stalowni. Pracownicy huty niezwłocznie zatrzymali urządzenie.

Reklama

O zdarzeniu poinformowano Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i – zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców - Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa. Jeszcze w sobotę w hucie pojawili się inspektorzy WIOŚ. Zapowiedzieli się również na dziś.

Jeszcze w sobotę usterka została usunięta, a konwertor uruchomiony ponownie - instalacja pracuje normalnie.

Reklama

Źródło: ArcelorMittal

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama