Co nas czeka na targach Energatab?

Energatab

W dniach 12-14 września w Bielsku-Białej odbędzie się największa w Polsce wystawa nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Jak co roku, podczas targów odbędą się liczne imprezy towarzyszące, w tym konferencje oraz prezentacje i seminaria promocyjne.

Generatory, transformatory i inne maszyny elektryczne, odnawialne źródła energii, urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, układy automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, kable i przewody słupy, podnośniki i pojazdy specjalistyczne dla energetyki, osprzęt i elementy sieci i instalacji, oświetlenie, narzędzia i urządzenia do budownictwa energetycznego, technologie i usługi dla energetyki i wiele jeszcze innych innowacyjnych rozwiązań, które będzie można zobaczyć i podyskutować na ich temat z przedstawicielami ponad 700 wystawców z 20 krajów Europy i Azji. Wśród wystawców spotkamy zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też większość liczących się, krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu i efektywnemu wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej.

Najbardziej innowacyjne produkty zostaną zapewne zgłoszone przez wystawców do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt”, w którym – wśród kilkunastu prestiżowych wyróżnień możemy wymienić: Puchar Ministra Energii, Puchar PTPiREE, Medal Prezesa SEP czy też „Złoty Lew” im. Kazimierza Szpotańskiego.

Szczególne zainteresowanie wzbudzi zapewne konferencja „Perspektywy rozwoju elektroenergetycznej infrastruktury sieciowej”, w której swoje prezentacje zapewnili przedstawiciele Polskich Sieci Elektroenergetycznych i spółek dystrybucyjnych, spodziewane jest także wystąpienie przedstawiciela Ministra Energii. Ta krótka, ale ważka konferencja rozpocznie się w południe pierwszego dnia targów. Natomiast trzeciego dnia targów rozpocznie się konferencja „Technika prac pod napięciem w przemyśle”, kierowana przede wszystkim do przedstawicieli energetyki przemysłowej, w której technologie PPN są jeszcze mało rozpowszechnione, a mogą one znacząco pomóc w realizacji prac eksploatacyjnych bez konieczności wyłączania urządzeń niezbędnych dla zachowania ciągłości procesów technologicznych.

Ważną informacją dla wystawców jest uznanie przez Prezes Urzędu Patentowego targów Energetab 2017 za „wystawę publiczną”, dającą pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji, w przypadku wystawienia na niej wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.

Podczas targów niektórzy wystawcy planują specjalne spotkania z klientami dla uczczenia obchodzonych w tym roku jubileuszy. Wśród „jubilatów” znajdujemy ELBUD Katowice, który obchodzi 70-lecie działalności, Energopomiar-Elektryka, Energotest, Dacpol – obchodzące 25-lecie swoich Firm i wiele innych znanych na rynku wystawców.

Zachęceni sukcesem w ubiegłym roku, także podczas tegorocznej edycji targów niektórzy wystawcy zapraszają zwiedzających do wzięcia udziału w konkursach multimedialnych, premiując atrakcyjnymi nagrodami wiedzę z zakresu oferowanych przez siebie produktów. Udział w konkursie może wziąć każdy przy pomocy własnego smartfonu, albo korzystając z tabletu hostessy. Szczegółowe wykazy i informacje o organizowanych podczas targów konferencjach, seminariach, okolicznościowych zebraniach i innych ciekawych wydarzeniach publikujemy i na bieżąco aktualizujemy na stronie internetowej targów: www.energetab.p


Program targów Energatab

I dzień - 12 września 2017 (wtorek)
Godziny otwarcia ekspozycji: 9:00 - 17:00
10:00 – 16:00 - prezentacje promocyjne wystawców (s. 12, 14 i 15 w biurowcu ZIAD-SP)
10:30 – 11:45 - Uroczyste posiedzenie Redakcji, Rady Naukowej i sympatyków miesięcznika Energetyka z okazji 70-lecia wydawnictwa – org. COSiW SEP, ZIAD (s. 12 w biurowcu ZIAD-SP)
11:00 – 13:00 - Nowoczesne technologie w energetyce – warsztaty PTPiREE – (wstęp za zaproszeniami) (sala konferencyjna w hotelu Dębowiec)
12:00 – 13:15 - Perspektywy rozwoju elektroenergetycznej infrastruktury sieciowej – konferencja (org. ZIAD, PTPiREE, PSE SA, TAURON Dystrybucja SA (wstęp za zaproszeniami) (sala konferencyjna w hali A)
13:30 – 13:45 - uroczystość oficjalnego otwarcia Targów (antresola w hali A)
14:00 – 16:00 - wykład oraz prezentacja przyrządów SONEL S.A. (sala konferencyjna w hali A)
16:00 – 18:00 - ceremonia jubileuszowa ENERGETAB, wręczenie wyróżnień, ogłoszenie wyników Konkursu -
(sala konferencyjna w hotelu Dębowiec)

II dzień - 13 września 2017 (środa)
Godziny otwarcia ekspozycji: 9:00 - 17:00
10:00 – 16:00 - prezentacje promocyjne wystawców (sale 12, 14, 15 w biurowcu ZIAD-SP, s. 3 w bud. WORD)
12:00 – 13:45 - seminarium Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej SEP (sala 4 w budynku WORD)
14:00 – 15:45 - seminarium Polskiego Komitetu Elektromobilności SEP (sala 4 w budynku WORD)
14:45 – 15:45 - konferencja: Profesjonalna Dystrybucja jako Integrator Rynku Elektrycznego” SHE – Związek
Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki (s. 12 w biurowcu ZIAD-SP)
14:00 – 16:00 - wykład oraz prezentacja przyrządów SONEL S.A. (sala konferencyjna w hali A)

III dzień - 14 września 2017 (czwartek)
Godziny otwarcia ekspozycji: 9:00 - 15:00
09:00 – 13:00 - seminarium Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (s. 20 w biurowcu ZIAD-SP)
11:00 – 13:00 - otwarte spotkania polskich firm elektrotechnicznych – organizator: Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki (sala konferencyjna w hali A)
14:00 – 18:00 - „Technika prac pod napięciem w przemyśle” – konferencja - org. ZIAD, Polski Komitet Bezpieczeństwa w Elektryce SEP (sala konferencyjna w hotelu Dębowiec)
15:00 - zakończenie targów

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę