Comarch bierze udział w budowie sieci współdzielonej

Comarch bierze udział w budowie sieci współdzielonej Pixabay

MWingz, spółka joint venture założona przez firmy Proximus i Orange Belgium, wybrała Comarch jako partnera wspierającego w procesie przygotowania do obsługi i zarządzania siecią współdzieloną.

W 2019 r. Proximus i Orange Belgium podjęły współpracę w celu utworzenia nowoczesnej sieci dostępu do infrastruktury mobilnej w oparciu o udostępnianie aktywnych i pasywnych urządzeń sieci radiowej RAN. MWingz jest wspólnym przedsięwzięciem utworzonym w celu zaplanowania, zbudowania i obsługi sieci wspólnej. Właścicielem spółki, której siedziba mieści się w Brukseli, są firmy Proximus oraz Orange Belgium.

Powiązane firmy

Umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy Comarch i MWingz została podpisana w sierpniu 2021 i obejmuje dostarczenie modułów takich jak: Comarch Network Inventory Management, Network Planning & Design, Network Auto-Discovery & Reconciliation oraz Configuration Management. Rozwiązanie Comarch będzie dostarczane w modelu SaaS (licencje, usługi zarządzane, hosting i opcjonalna funkcja odzyskiwania awaryjnego).

Dzięki oprogramowaniu zapewnionemu przez Comarch spółka MWingz zyska kompleksowy widok całej infrastruktury sieci współdzielonej, co pozwoli zredukować wydatki kapitałowe i inne koszty obsługi sieci. Natomiast użytkownicy końcowi usług telefonii komórkowej zyskają lepszy zasięg, wyższą jakość i łatwiejszy dostęp do nowych usług dzięki szybszemu wdrażaniu sieci 5G.

– Wybraliśmy Comarch ze względu na ich udokumentowane doświadczenie we współpracy z głównymi grupami telekomunikacyjnymi w Europie, a także udział w fuzjach i projektach konsolidacyjnych, w kontekście dostępu radiowego. Kryteriami kluczowymi były dla nas natychmiastowy dostęp do bogatego portfolio gotowych do użycia rozwiązań dla modelu MORAN, wykorzystanie zwinnej metody realizacji oraz dostarczanie produktów w oparciu o atrakcyjne podejście Oprogramowanie jako usługa (SaaS) – powiedział Krist Deforche, szef działu IT w MWingz.

Źródło: Comarch

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę